Rozstrzygnięty został powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W związku z tym wiadomo kto będzie reprezentował powiat łowicki na szczeblu wojewódzkim.

Odpowiedzi udziela Dawid Kaszewski, fot. II LO w Łowiczu
Odpowiedzi udziela Dawid Kaszewski, fot. II LO w Łowiczu

W najstarszej grupie wiekowej – uczniów szkół ponadgimnazjalnych – najlepszy był Dawid Kaszewski z II LO im. M. Kopernika w Łowiczu.

Gimnazjalistów z naszego powiatu będzie reprezentował Aleksander Olejniczak z Gimnazjum w Starym Waliszewie w gminie Bielawy. Wśród uczniów szkół podstawowych wygrała Magdalena Ciąpała ze Szkoły Podstawowej w Bąkowie w gminie Zduny.

Dawid Kaszewski, uczeń trzeciej klasy mundurowej z II LO zajął pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych po raz trzeci z rzędu. Swoją najbliższą przyszłość wiąże ze strażą pożarną. Chciałby kontynuować naukę w szkole pożarniczej.

Eliminacje powiatowe odbyły się w 20 marca w ZSP nr 2 w Łowiczu. Łącznie rywalizowało 35 uczestników w 3 kategoriach wiekowych.

W pierwszej części turnieju uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, a najlepsi uczniowie zostali zaproszeni do etapu ustnego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.