Trwają zajęcia feryjne w Strykowie. Dzięki temu, że organizują je równocześnie Dom Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna, dzieci tego samego dnia mają do wyboru kilka propozycji. Dziś, 13 lutego, na salę Domu Kultury zawitały i chińskie, i walentynkowe klimaty.

fot. ljs

Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach pt. “Chiński Nowy Rok”, czyli spotkaniu z Anną Jaklewicz. Podróżniczka, archeolog i antropolog opowiadałam.in. o zabytkach Dalekiego Wschodu takich jak Wielki Mur czy Terakotowa Armia, tradycjach związanych z witaniem Nowego Roku w Chinach, ale również poprowadziła warsztaty z kaligrafowania prostych chińskich znaków czy wykonywania chińskich lampionów. Powitanie “Cześć!” lub “Jak się masz?” w języku chińskim nie stanowią już kłopotu dla uczestników dzisiejszego spotkania.

fot. ljs

Równocześnie Agata Włodarczyk z GOK-u w Leśmierzu poprowadziła zajęcia plastyczne “Gorące walentynkowe serce z zimnej porcelany”. Dzieci miały okazję poznać technikę wykonywania ozdób z masy plastycznej zwanej zimną porcelaną, której składnikami są m.in. mąka ziemniaczana, klej wikol i oliwka. Piękne kolorowe serca już jutro, czyli w Walentynki, sprawiać będą radość obdarowanym osobom.

Oferta feryjna w Strykowie obejmuje całe dwa tygodnie zimowego wypoczynku dzieci. Harmonogram przewiduje jeszcze wiele ciekawych zajęć, m.in. warsztaty sznurkowe, dekorowanie toreb eko, pokaz teatrzyku feryjnego, a na podsumowanie – bal karnawałowy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.