W Wielki Piątek, o godz. 15.00 przed budynkiem OSP w Boczkach Chełmońskich rozpoczęła się uliczna Droga Krzyżowa przez wieś, w czasie której kandydaci do bierzmowania przedstawili inscenizację drogi Pana Jezusa na śmierć.

Nabożeństwo zostało przygotowane według koncepcji i scenariusza proboszcza tamtejszej parafii ks. Mariusza Szmajdzińskiego, który zaproponował młodzieży przygotowującej się w tym roku do sakramentu bierzmowania, aby zamiast wzięcia udziału w egzaminie, przygotowali inscenizację Drogi Krzyżowej.

Uczniowie odegrali wcześniej przydzielone im role, zatrzymując się przy XIV stacjach, w większości wyznaczonych przed domami mieszkańców.

W inscenizacji wzięło udział ok. 40 uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum. Efekty ich starań obserwował i modlił się wraz z nimi biskup Wojciech Osial, który w maju udzieli im bierzmowania.

Nabożeństwo w Boczkach Chełmońskich filmowała TV Trwa. By obejrzeć nagranie będziemy musieli jednak trochę poczekać, bo telewizja pokaże je dokładnie za rok w Wielki Piątek.

13 komentarzy

 1. Dla jasnosci pisałem o temacie artykułu czyli ekipie firmowej. Jesli chodzi o młodzież to jestem pod ogromnym wrażeniem. Pisze to z całą odpowiedzialnością. Szkoda że było słabe nagłośnienie. Wielki szacunek dla młodzieży która włożyła całe serce aby całość wypadła bardzo dobrze. To na prawdę nowa jakość 🙂

 2. Od wykorzystywania Wielkiego Tygodnia są inni. Ja po prostu uważnie obserwowalem zachowanie ekipy. Wesolych świąt !!!! Wesolego Alleluja!!!

 3. widze ze prawdziwe katole bronia mega slabego wykonania hihi

 4. Tylko z TVTRWAM modlić się prawdziwie można – według doktryny Andrzeja Adriana

 5. Młodzież zaprezentowała się super. Droga Krzyżowa była pelna emocji.

 6. Pewnie jacyś studenci od Rydzyka robili pracę semestralna

  • a sam bys cos takiego utworzył??? zamiast pogratulować to potrafisz tylko oczerniac i podawac sie za anonimowego człowieka… nie wiesz to sie nie wymądrzaj i nie pisz durnych komentarzy muzułmanie…

  • Polska mentalność – co by nie zrobić zawsze źle. Pochwal się co ty osiągnąłeś, co utworzyłeś. Pochwal się swoimi osiągnięciami. Nie zdajesz sobie nawet sprawy ile wysiłku w przygotowanie włożyła w to młodzież i nie tylko. Najlepiej usiąść przy smartfonie i anonimowo wypisywać niemerytoryczne komentarze. Widać nie potrafiszvwykorzystać czasu jakim jest Wielki Tydzień.

   • przeczytaj proszę tytuł artykułu. To nie jest tekst o wydarzeniu tylko o ludziach z TV Trwam. Jeśli ktoś zlekceważył wysiłek młodzieży to własnie redakcja NŁ

 7. Jednego filmu nie można zmontować z tych kawałków?