Dzisiaj i jeszcze jutro, 11 i 12 października, TVP Kultura nagrywa kolejny odcinek programu dokumentalnego „Szlakiem Kolberga” – tym razem ekipa pojawiła się w Boczkach Chełmońskich.

W programie wystąpi śpiewak ludowy Stanisław Madanowski oraz znana śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska (mezzosopran) – dyrektor artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej.

„Szlakiem Kolberga” to cykl program dokumentalnych, w których muzycy reprezentujący różne style muzyczne spotykają się z muzykami ludowymi, co stanowi okazję do poznania polskiego folkloru.

Na planie programu udało nam się dowiedzieć, że Stanisław Madanowski i Alicja Węgorzewska od razu polubili się i szybko zaczęli sobie mówić po imieniu. Alicja Węgorzewska zachwyciła się głosem Stanisława Madanowskiego, w którym wychwyciła operowe zacięcie. Nagrania odbywają się w swobodnej atmosferze, m.in. w domu śpiewaka, są rejestracją rozmów i wspólnego śpiewania muzyków.

Program obejrzymy w TVP Kultura w okolicach grudnia.

2 komentarze

  1. Gratulacje !!!! miło się czyta (i będzie oglądać) o tak zdolnych i utalentowanych osobach związanych z NASZYM Folklorem!

  2. Krzysztof Miklas

    Stasiu, gratulacje. Takie były czasy, że takie talenty, jak Twój, albo mojej ś.p. Mamy z Jej przepięknym, czystym i silnym “operowym” mezzosopranem nie miały szans wypłynąć na szersze wody, choć Tobie w jakiejś części się to udało. Z takimi jednak głosami, odpowiednio profesjonalnie przeszkolonymi, można byłoby robić kariery na scenach operowych.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.