Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w konferencji prasowej, którą 19 września zorganizował KWW Porozumienie Łowickie. Głównym celem spotkania było uroczyste podpisanie deklaracji programowej.

Deklaracja to program, który ma 11 punktów dotyczących rozwoju gospodarczego i społecznego Łowicza. Poza punktem na temat utworzenia tzw. Łowickiej Doliny Inwestycyjnej nie ma tam zapisów dotyczących powiatu łowickiego.

Sygnatariuszami tej deklaracji byli: prezes i założyciel Stowarzyszenia Porozumienie Łowickie i pełnomocnik KWW, zarejestrowanego pod tą samą nazwą – Grzegorz Andrzej Bogucki, Michał Sobczak – kandydat tego komitetu na burmistrza Łowicza, Bogdan Jaśniewski – szef struktur Nowoczesnej na naszym terenie oraz Paweł Bejda – poseł na Sejm RP oraz szef PSL w powiecie łowickim.

W spotkaniu uczestniczyli kandydaci Porozumienia Łowickiego do Rady Miejskiej w Łowiczu, Rady Powiatu Łowickiego, obecni radni z tego środowiska i ich sympatycy.

73 komentarze

 1. Pan Bejda ! i już wiadomo ze nie maja szans !

 2. Wyp….. cale to szatalajstwo za burte ! Puste obietnice !

 3. ja wierzę wszystkim naszym lokalnym politykom bo w Łowiczu, mieście naszym, domu naszym, matce naszej, panuje wyczuwalna atmosfera nabożności, uczciwości i świętości, a politycy i duchowni są wyjątkowo prawdomówni i całym szczerym sercem oddani naszej lokalnej ojczyźnie… nawet częstują darmową kawą i gotowi są kolorować szare schody aby mieszkańcy cieszyli się… to wspaniały czas przedwyborczy, każda partia jest godna wygranej, każda jest najlepsza

 4. Żal patrzeć i czytać. A już na pewno o Panu z murala. Zastanów się Pan nad sobą.

  • kiedy mknę na rowerze i widzę mural to wstępuje we mnie dodatkowa energia, takie nagłe turbo, i zamiast wracać do domu robię jeszcze jedno okrążenie do okoła Łowicza dlatego mogłoby być więcej takich murali dla zdrowia

 5. Bogucki odezwij się raz na 4 lata wypada ?

 6. Teraz sie przescigają kto ma lepsze pomysły na Łowicz, a po wyborach bedą się dogadywać wspólnie kto na jakiej posadce wyląduje. KASA rządzi tymi którzy nic poza nią nie widzą i nic prócz niej nie posiadają.

 7. Dr House mawiał “wszyscy kłamią”. Ale chyba nie politycy. Jak sądzicie, czy politycy mogą kłamać ?

  • dr House też kłamał, że wszyscy kłamią, a więc jest nadzieja że nie wszyscy politycy kłamią – jak ich poznać ? Po uśmiechach ? poważnych minach ? garniturkach ? kawkach ? po elokwencji ? po ilości owieczek – wyborczego zaplecza ? po wystudiowanych pozach ?

 8. Łączy nas Łowicz – co konkretnie w tym Łowiczu was łączy ? Czy nie przypadkiem to samo co łączy PiSiaków tylko inaczej ujęte ? Władza i posadki ?

 9. PiS daje oparcie i ochronę bo jest jak Podłoga i Sufit w pomieszczeniu bez klamek i okien.

  • kazia-probem jest taki, że mądrzy ludzie mają wątpliwości, podczas gdy inteligentni inaczej są pewni swego.

   • cenna uwaga Anonim, bardzo cenna… im więcej wiedzy tym wątpliwości i pytania wzrastają, zmieniają poziom itp. bo poznawać to wciąż wątpić i pytać i nie zadowalać się gładkimi odpowiedziami

  • Klamki i okna, to z autopsji?

 10. Łączy nas Łowicz, Porozumienie Łowickie, Posady Swoim Ludziom —— > same porozumienia i ludzie chętni do współpracy. Szkoda, że tylko ze sobą a nie z wyborcami.

 11. Najwiecej szczeka pies który sie boi

 12. a niemowa wolski cos wreszcie powie..?czy bedzie latal z kubkami kawy

  • Czasem lepiej mówić mniej niż gadać bzdury jak panowie powyżej… Porozumienie Łowickie… PSL 2 jest krótsze i łatwiej zapamiętać.

 13. Czemu TEN RYJ SOBOLA straszy mnie z bloku ŁSM???!!!! Jakim prawem???!!!!! Ktos to zbada???

  • gdyż ego tego ,,pana,, sięga wysooko.
   Powinien powstać także jego pomnik na oś. Starzyńskiego.
   Mam nadzieje że ktoś podchwyci ten temat.

 14. Hahaha. Jeśli wy ostrzegacie przed PiS w komentarzach bo mówicie że oni kontynują politykę Platformy Obywatelskiej to zastanawiam się czego wam dosypali… Przecież to Porozumienie Łowickie to PSL bis i Platforma Obywatelska (Nowoczesna) bis w jednym… Nie dajcie się nabrać.

 15. ze strony https://medianarodowe.com/nasz-wywiad-kolodziejczak-pis-kontynuuje-niszczenie-polskiego-rolnictwa-proponuja-tylko-slogany/

  “PiS kontynuuje to co robiła Platforma. W tym momencie mamy 11 lat niszczenia polskiego rolnictwa. Teraz pokazuje nam się jakiś plan, który jest działaniem czysto marketingowym.

  W stodole, na ściance ze słomy panowie politycy chcieli wyglądać jak chłopi, zdjęli marynarki, ale zapomnieli zdjąć spinek z mankietów, które zapewne są droższe od tego całego siana zgromadzonego w stodole.” Rolnicy walczcie o swoją ziemię !

 16. Cytat z http://www.polish.org “W ostatnim okresie część elektoratu PiS i osób umiarkowanie sympatyzujących, zaczęła przeżywać dysonans poznawczy, zauważywszy sprzeczność pomiędzy deklaracjami a codzienną polityczną praktyką partii ”rządzącej”.

  Chodzi o przyjmowanie do Polski coraz to większej liczby migrantów muzułmańskich, a także o zgodę na agresywną promocję marksizmu antykulturowego w formie propagandy LGBT.” Co innego PiS mówi wyborcom i co innego robi.

 17. Do tych wszystkich co gryzmolą na temat posad: jakie to posady dostali Pisowcy od burmistrza? Szczepanik – córka i zięć. Jędrachowicz – on i żona, Plichta – żona, Cipiński – cała rodzina, Dzik – żona. Olko dostał robotę za nic a zarabia jak dyrektor. Z jakiego komitetu startują?
  Kto z PiSu?

  • Ze strony http://www.polishclub.org cyt.”Węgry odrzucają, Polska podpisuje skrajnie proimigrancką Deklarację z Marrakeszu i ukrywa

   Premier Morawiecki jak Lech Wałęsa: jest przeciw, a nawet za… migracją

   Sygnowanie przez Polskę deklaracji końcowej z Marrakeszu ZOSTAŁO UKRYTE PRZED POLSKĄ OPINIĄ PUBLICZNĄ. W innych językach jest multum informacji o tej konferencji – po polsku zasłona milczenia.” Wiedzieliście sympatycy PiS o tym ?

  • Łączy nas Łowicz cały pracuje w urzędzie miasta… NIE DAJCIE SIĘ LUDZIE NABRAĆ !

 18. Nikola raczej menelskie pochodzenie ma więc inaczej głosować nie może. Musi lizać du.ę co chlać wińsko daje…

 19. Niech te wszystkie PiSy i podobne twory skończą się. Udawanie i robienie dobrego wrażenia wszystkim wychodzi bokiem. Nie znam ani jednego sympatyka PISu (w rodzinie czy pośród znajomych) który nie okazał się dwulicowym udawaczem, bez skrupułów, wykorzystującym innych, chciwcem i za nic w świecie nie przyznającym się do błędów, z wybiórczą pamięcią i odwracaniem kota ogonem. Życzę Wam PiSowcy zdrowej autokrytyki i naprawienia błędów dotyczących traktowania innych ludzi. A tym osobom uczciwym w PiSie życzę naprawy od wewnątrz tej organizacji o ile to możliwe.

  • Coś w tym jest bo mój tata jest fanem prezesa Jarosława i do kościółka biega, a nas domowników traktuje jak gorszej kategori bo ja z siostrą i mamą inaczej widzimy pewne sprawy. Tylko ze my nie zachowujemy sie jak on względem nas i innych.

  • E PSLe ile wam płacą za pisanie tych bzdurnych komentarzy czy Wy tak sami z siebie. Ludzie chorzy z nienawiści do innych oceniają innych… Litości bo się przewrócić można ze śmiechu i żenady.

   • Gościu, chcesz to się przewracaj ze śmiechu i żenady, a potem się podnieś. No właśnie ludzie chorzy reagują śmiechem na cudzą krzywdę.

  • Jeśli mówisz, że PiS to udawacze bez skrupułów co każdego wykorzystają to jak w takim razie nazwiesz PSL?? To oni siedzą w powiecie i bawią się w swoją grę od ładnych paru lat.

 20. Do Łączy nas Łowicz nie mają startu.

 21. NIKOLA z pamięcią coś nie tak , z obecnym Burmistrzem rządzi nam niepodzielnie PIS ( w większości), należy obejrzeć internetowe posiedzenie Rady Miasta jak Panowie głosują, nie wiedzą dlaczego, ale głosują bo to solidarność partyjna. Oprócz nowego programu i nowego pomysłu na miasto, proszę rozliczyć się z poprzednich obietnic, to co mamy teraz w mieście to nie tylko zasługa Burmistrza ale i większościowej Rady Miasta, w której zasiadali przedstawiciele PIS. Panowie: Wolski, Trzoska, Wieteska, Sędkowska, Plichta, Jędrachowicz, Igielski, Dzik, Boroski – to przecież Wasi ludzie.

 22. Bejde to juz trzebabyło schować kto zagłosuje na PSL chyba niepoczytalny

  • Posady Swoim Ludziom – ty nie zagłosujesz bo nic nie dostaniesz. Oni dostaną więc zagłosują. Matka, babka, wujek i kuzyn muszą pracę mieć.

 23. Nawet obecy burmistrz udaje kogos innego , — i tu sie zgadzam z poprzednikiem , dosyc wąsatych dziadów w urzedzie – czas na zmiany , może ktoś nowy poruszy to leniwe towarzystwo UM. Pęka te stare układuy w końcu , nikogo dzie dziwi ze w Łowiczu wszystkie remonty wykonuje jedna firma od lat ?

  • Zgadzam się z kolegą, jeśli chodzi o obecnego Burmistrza nawet pod szyldem własnego nazwiska chyba się wstydzi iść do wyborów po tych 12 latach -gdzie się podział KWW Kalińskiego? Aaa.. tu się schował 🙂 pod Łączy nas Łowi…, władza, rodzina i obłuda.

   • “władza-rodzina-obłuda” no właśnie pośród znajomych PiSowców takie cechy zauważyłam, czasem trudno w to uwierzyć co się widzi pod przykrywką prawa lub sprawiedliwości. Chciałabym ujrzeć koniec koneksji w których znajomości są ważniejsze niż umiejętności. Żegnaj partio PiS z tego miasta, a najlepiej z kraju bo pomimo pewnych wartościowych pomysłów, lisie metody postępowania dyskwalifikują tą partyjkę. Pozerstwo i Samolubstwo.

 24. Jakoś dziwne że teraz wszyscy sie wsytdza ze są z PSL PO nowoczesna , poukrywali sie pod jakimiś nazwami Porozumienie Łowickie , łowickie coś itd. tylko PiS idzie z odsłonietą twarzą , są tym kim są i niewazne czy wygraja czy przegraja ale nie udają kogoś innego

 25. Zagłosuje na każdego byle nie na obecnego burmistrza

 26. A mojej”ziomalki”pani Moniki zwanej”nimfą”nie było?Zawsze rzuca sie w oczy,stojąc w pierwszym rzedzie a wczoraj tej pani nie było?

 27. Młodzi do boju, mam nadzieje, że pogonicie to zapyziałe wąsate towarzystwo z obecnego ratusza…

  • Anonim też

   Młodzi? haha, średnia wieku kandydatów porozumienia jest wyższa niż kandydatów z komitetu Kalińskiego, łączy nas łowicz

 28. POROZUMIENIE JAK ZWYKLE TO TYLKO PSL.GŁOSUJĘ NA JAKUBA WOLSKIEGO I PANA TRZOSKĘ OCZYWIŚCIE CZEKAM NA KOLEJNĄ Z RANA KAWĘ NA PERONIE ,PIERWSZE JEJ WYDANIE BYŁO WSPANIAŁE!.TYLKO PIS I JEGO HASŁO WYBORCZE; ,,JAKI RZĄD TAKI SAMORZĄD”

 29. Skromna ta konferencja, a podpisywanie deklaracji markerem na górze plakatu troche groteskowe, albo może Nowoczesne. Ważne ze wszyscy stali a nie jeden siedzi a drugi stoi na dywaniku. Ci dwaj goście podobni jak nie wiem, jak słynni bracia?

 30. Wydaje mi się że te pomysły już gdzieś słyszałem. Wałkowane od zawsze hasła. Każdy mówi że zrobi ale nikt nie mówi jak. Obiecanie już obiecanej drogi na górkach?

 31. Porozumienie Łowickie ma pomysły na miasto.
  Byłem wczoraj na spotkaniu i uważam ze przedstawili najlepszy program dla Miasta Łowicza i powiatu.
  11 konkretów dla Łowicza jest szansa na rozwój naszego miasta.
  Chcę Ośrodka Bizness Small Center lokalu za 1.

  • Prawi i sprawiedliwi a na liscie czarna owca łowickiego harcerstwa, to są jaja. Ten jegomość i jego chamski język ma być siłą napędową do samorządu??? Gratuluje panie Kosiorek. Po wladzę za wszelką cenę

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.