Mieszkańcy osiedla Nowe Miasto na zebraniu z burmistrzem 16 października, nie mieli problemu z wyborem inwestycji, jaka w tej części miasta będzie realizowana w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Do b.o. wpłynął tylko jeden wniosek, na zebraniu nie pojawił się żaden inny.

Wniosek dotyczył budowy zatoki parkingowej przy Przedszkolu nr 4 przy ul. Sikorskiego oraz remontu ogrodzenia terenu tego przedszkola.

Mimo tego, że propozycja jest tylko jedna, będzie ona poddana głosowaniu internetowemu i tradycyjnemu, które trwać będzie od 22 listopada do 7 grudnia. W tym samym czasie – co wyjaśniano uczestnikom spotkania – trwać będzie też głosowanie na inwestycję do b.o. z puli ogólnomiejskiej.

Na spotkaniu mieszkańcy poruszyli wiele innych problemów i zadawali pytania, na które burmistrz Krzysztof Kaliński starał się odpowiadać na bieżąco. Dotyczyły one braku miejsc parkingowych w Łowiczu, nieprawidłowego parkowania, niebezpiecznych wyścigów samochodowych, jakie nocną porą odbywają się na ulicach Starzyńskiego i Piłsudskiego oraz problemów starszych osób w korzystaniu z biletomatów MZK i dostępem do informacji o tym, co dzieje się w mieście.

Która z form przedstawiania się kandydatów w wyborach samorządowych była wg Ciebie najlepsza?

Loading ... Loading ...

18 komentarzy

 1. A czy tej propozycji to nie wymyśliła Pani co wszystkie dzieci kocha?

 2. A co takiego Pan Maciejak robi? Dużo szumu i tyle. Zamiast bić pianę może Pani Anna (vel Jacek) napisze co Pan Maciejak takiego zrobił ale konkrety!!! Bo ta propozycja do budżetu obywatelskiego nie wiem czyjego pomysłu to raczej z tych głupich była

 3. Panie Jacku, niech się pan nie przejmuje tymi wpisami . To żałośni hejterzy lub pana kontrkandydaci do Rady Powiatu. Brawo ze Pan podpisał sie pod postem, a te nędzne kreatury chowają się za hejtem. Hejt w Polsce powinien być karany, bo łatwo opluć człowieka. Kontrkandydaci pana Jacka, do Was apeluję, weźcie się za pożyteczną pracę, taką jak Pan Jacek dotąd wykonuje.

 4. Aby proces tworzenia budżetu miasta można było uznać za partycypacyjny musi spełniać następujące warunki:
  zawierać element dyskusji nad sprawami finansowymi i budżetowymi miasta, podczas której uczestnicy decydują o tym jak wykorzystać ograniczone środki budżetowe
  powinien być organizowany co najmniej na poziomie dzielnicy jednak najlepiej aby dotyczył poziomu całego miasta
  powinien być ciągłym procesem. pojedyncze zebrania lub referenda nad sprawami finansów miasta to nie to samo co budżet obywatelski powinien być realizowany w oparciu o wiele mechanizmów partycypacyjnych.

 5. Warto sie zapoznac
  Budżet obywatelski nazywany również partycypacyjnym to proces w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części lub całości budżetu danego miasta lub gminy. Decyzje mogą być podejmowane bezpośrednio przez mieszkańców bądź za pośrednictwem organizacji społecznych. Najważniejszym elementem budżetu obywatelskiego są regularne spotkania mieszkańców z przedstawicielami władz, podczas których rozmawia się o przeznaczeniu wspólnych pieniędzy.

 6. z tą receptą radnego to chyba nawiazanie do afery receptowej z przed kilku lat.

 7. Radny Olko. Radny który ma receptę …

 8. Tylu radnych na sali było i zero pomysłów. Łatwo się miejską kasę na głupoty wydaje. A jakie inteligentne miny…

 9. Może raczej trzeba było ogarnąć temat brukowiska na Nowym Rynku by je jakoś ucywilizować czy parku w Alejkach S. Takie inwestycje mogłyby służyć wszystkim mieszkańcom i miałyby sens. Ale trzeba trochę pomyśleć a niektórych myślenie boli.

 10. zbyszek z noakowskiego

  Eleonora ma racje. Zadziwiające jak niektórzy próbują zrobić karierę polityczną nic nie robiąc. A ta propozycja do budżetu OBYWATELSKIEGO zaiste rewelacyjna. Jak kandydat na radnego powiatowego ma tylko takie pomysły to może raczej powinien zająć się pracą fizyczną typu kopanie dołów bo to zbytniego myślenia nie wymaga

 11. Eleonoro – ty to masz na wszytko receptę???

 12. Eleonoro – dlaczego nie złożyłaś wniosku????, albo dwóch????

 13. Panie Maciejak takie stado różnej maści gości, którzy tak jak Pan robią dużo szumu a niewiele faktycznie robią startuje do rad, że pomyliło mi się. Startuje Pan do rady powiatu oczywiście ale nie zmienia to faktu, że ma Pan ograniczone postrzeganie rzeczywistości. Sam fakt że może Pan być radnym przysłonił Panu wszystko inne. Czy nie widzi Pan w swojej dzielnicy niż lepszego do zrobienia dla mieszkańców niż parking dla bywalców targowiska i ogrodzenie przedszkola? Jeśli tak to gratuluję dobrego samopoczucia. Mam nadzieję że nikt myślący na Pana nie zagłosuje…

 14. Przecież obecni radni też mogli zgłaszać wnioski do budżetu obywatelskiego (Sędkowska, Plichta, Olko), gdzie byli , pewnie zajmowali się kampanią wyborczą????

 15. Pani Eleonoro,

  nie kandyduje do Rady Miasta. Nie mam również ograniczonego postrzegania rzeczywistości. Budżet obywatelski to święta rzecz dla mieszkańców, to oni zgłaszają wnioski. W tym roku zmienił się regulamin. Pod propozycją musi podpisać się 10 mieszkańców.
  Prowadząc zebranie prosiłem o dodatkowe zgłoszenie propozycji. Nikt nie zgłosił żadnej dodatkowej propozycji. Czemu Pani się tam nie pojawiła.
  Najlepiej jest krytykować kogoś, nie robiąc nic.

  Miejmy więcej szacunku dla siebie nawzajem.

  Jacek Maciejak
  Przewodniczący Rady Osiedla ,,Nowe Miasto”

 16. Panie Maciejak kandydujesz Pan do rady miasta i nie widzisz Pan innych ważniejszych inwestycji do wykonania z budżetu obywatelskiego w Pana dzielnicy? To oznacza tylko , że zupełnie nie nadajesz się Pan na radnego mając tak ograniczone postrzeganie rzeczywistości. Kolejny parking dla bywalców targowicy jak i ogrodzenie przedszkola może zrobić miasto z własnych pieniędzy, a budżet obywatelski ma służyć trochę innym celom…

 17. Ogrodzenie do remontu ok ale budowanie tam zatoki parkingowej to już porażka przecież tam są drzewa krzewy nowy chodnik a robiąc tam parking w dni targowe i tak będzie zajęty przez auta ludzi którzy idą na zakupy więc to nie ma sensu lepiej dzieciom z przedszkola nowe zabawki na plac zabaw zakupić !

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.