Bardzo ładna, iście wiosenna pogoda, jaką mieliśmy w miniony weekend, skłoniła kilkoro mieszkańców Górek, by włączyć się w sprzątnie osiedlowego placu zabaw. Poświęcili dwie godziny swojego wolnego czasu, by przywrócić tam porządek, ale niestety nocni bywalcy tego miejsca nie uszanowali ich pracy.

– Na początku tygodnia wybrałam się z dziećmi na plac zabaw i pokaleczyłam sobie ręce. Wszędzie było pełno rozbitych szkieł. Powiedziałam: „Dość, tak być nie może!” – mówi nam Renata Karpińska, która zainicjowała akcję porządkową wśród mieszkańców.

Na sobotnie sprzątanie przyszły 3 osoby dorosłe i 4 dzieci, a inicjatorka porządków przygotowała dla wszystkich rękawiczki i plastikowe worki. Generalne porządki zajęły im około 2 godzin. W tym czasie uzbierali pięć pełnych worków śmieci i wygrabili cały teren. Plac zabaw przy ulicy Miodowej w sercu Górek został wysprzątany na tyle, że mogły na nim bawić się dzieci.

Niedługo mogli cieszyć się mieszkańcy porządkiem, bo już następnego dnia, po nocnej schadzce na placu, jej uczestnicy pozostawili po sobie kolejne śmieci.

W jutrzejszym numerze NŁ piszemy obszernie o heroicznej walce mieszkańców o utrzymanie porządku na placu zabaw na Górkach. Przedstawiamy też stanowisko administratora – dyrektora OSiR. 

3 komentarze

  1. O porzadek trzeba dbac , dobrze ze ten plac zabaw jest ,a nie dopusccie mieszkancy gorek do tego ,zeby powstal tam kosciol , niech nie powstanie na gorkach nastepne zrodlo dochodu .

  2. pierdolamento. Wezcie soe za wychowanie tych malych gorkowych pijaczkow w woekubo 14 do 18 co sie zadaja ze starszymi od soebie o 2 albo 3 razy osobami powska wody im nakupuja a pozniej gowniarze nawalenie korba im bije ta kamera to dla picu ? Za wsiarz gnoja do matki albo na dolek a na drugi dzoen niech zapierdziela z grabiami i workiem i niech poniosa konsekwencje a nie ktos soe narobi a oni burdel ale przecież milo jest posoedzoec w czystym kolejna meline sobie znalezli

  3. rutynowy

    nawet ławkę pogryzł jakiś debil

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.