22 lipca Sąd Rejonowy w Łowiczu wydał nakaz aresztowania na okres trzech miesięcy mieszkańca Białorusi, który jest podejrzany o udział w kradzieży sprzętu telewizyjnego z TIRa, którym jechał do Niemiec.

17 lipca do komendy policji w Ostrowie Mazowieckim zgłosił się obywatel Białorusi, który twierdził, że dzień wcześniej wyjechał z bazy swojej firmy pod Grodziskiem Mazowieckim z ładunkiem telewizorów plazmowych do odbiorcy w Niemczech. W okolicach Domaniewic zatrzymał go patrol policji, jak się okazało funkcjonariusze byli przebranymi przestępcami. Został przez nich odurzony alkoholem i porzucony w okolicach Ostrowa Mazowieckiego. Samochód i ładunek zniknął, a straty oceniono na 600 tys. zł.

W działania zaangażowali się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspierając policjantów z Wydziału Kryminalnego komendy w Łowiczu.

 

Tego samego dnia udało się odnaleźć pod Domaniewicami porzuconego TIR-a – już bez przewożonego sprzętu – i zabezpieczyć przy nim dużo śladów.

Wobec zgromadzonego materiału śledczego policjanci zaczęli mieć jednak wątpliwości co do prawdomówności Białorusina, dotyczyły one m. in. czasu i miejsca przestępstwa. Wykazali także udział osób trzecich w przestępstwie, podejrzewając, że kierowca TIR-a działał w porozumieniu z nimi. Sprawa jest nadal rozwojowa.

(tb)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.