Spadek liczby mieszkańców Łowicza postępuje. Według informacji, jakie podał Urząd Miejski, 31 grudnia 2018 roku w mieście było 27.908 stałych mieszkańców, w tym 13.035 mężczyzn i 14.873 kobiet. To o 273 osoby mniej niż na koniec roku 2017. Wtedy spadek na przestrzeni 12 miesięcy wyniósł 199.

W Nowym Łowiczaninie liczba nowo narodzonych dzieci, którym robimy zdjęcia, jest czasem niemała. Przyrost naturalny wciąż jest jednak ujemny.

Wciąż ujemny mamy przyrost naturalny, przy czym różnica pomiędzy liczbą zgonów (tych było 317) a urodzeń – których zarejestrowano 271 – wynosi tylko 46. Ujemne jest przede wszystkim saldo migracji.

Na koniec roku 2016 w Łowiczu zameldowanych na stałe było 28.380 osób, w 2015 – 28.585.

11 komentarzy

 1. Nikt się nie interesuje osobami które pracują w Warszawie. Pociągi pośpieszne są nie o tych godzinach co powinny. A jest to grupa około 1000 osób x 4 osoby w rodzinie daje to 4000 Łowiczan. Skierniewice się rozwijają bo pracujących w Warszawie władze dbają. Róbcie tak dalej to Łowicz straci prawa miejskie. Jak młody człowiek może tu zostać skoro pracuje w Warszawie a dojazd fatalny.

  • To prawda. Też pracuję w Warszawie i niebawem wyprowadzam się z Łowicza do (…) z rodziną przez te fatalne dojazdy mam już od dawna dość.

 2. A co tu robić i gdzie pracować w tym Łowiczu??? Na mieszkanie w tym miescie decydują się głównie Ci, których rodzice mieszkali i zamieszkują razem z nimi dzięki temu nie zaciagaja kredytów lub Ci, co całe życie wychowali się na wsi i rodzice kupili im działki i pobudowali domy, aby po przysłowiowym rynku “wpadać na kawę”. Dla nich Łowicz w porównaniu do wsi w której się wychowali, to prawdziwy larytas….. Ktoś bardziej rządny świata i innego życia po prostu nic w Łowiczu dla siebie nie widzi i ucieka z tąd.

 3. Jeden sołtys wąsaty i jego dwóch zastępców. Oto przyszłość naszego dzisiaj miasta, jutro wsi.

 4. Zaktualizujcie dane bo chyba słabo liczycie

 5. Stałych mieszkańców, to chyba znaczy że zameldowanych. Nikt nie liczy tych którzy są poza granicami kraju.

 6. Bardziej propagować i chronić bandyckich ORMOwców z Bochenia. Młodzież to widzi i szybko ucieka, a zaraz obetną etaty w policji, prokuraturze i sądzie. ORMOwcy sami się pozabijają, ci z Korabki też.

 7. Nic dziwnego jaka wladza i rzady taki przyrost niedlugo sami emeryci i rencisci zostana bo mlodzi pracy szukaja za godziwe pieniądze a nie za 1500

  • W alejkach pan burmistrz ze swoimi dwoma kowbojami powinien zacząć budować dom
   spokojnej starości a nie bibliotekę

 8. Spokojnie drugi ViceBurmistrz to zatrzyma. Jak nie zatrzyma to niedługo będzie wójtem.