Grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przebywała od 10 do 15 lutego w jednej ze szkół w hiszpańskiej Katalonii, która wraz z nimi bierze udział w programie Erasmus Plus.

fot. SP nr 2

We wrześniu 2019 r. SP nr 2 rozpoczęła realizację projektu „Skilling mi Softly” w ramach Europejskiego Programu Erasmus Plus. Poza łowicką „Dwójką”, biorą w nim udział także trzy inne szkoły – z Hiszpanii, Grecji i Norwegii. Jednym z elementów projektu są wyjazdy do szkół partnerskich.

W lutym grupa 12 uczniów „Dwójki” z opiekunami poleciała w odwiedziny do swoich rówieśników z Hiszpanii. Na miejscu zostali powitani przez dyrektor szkoły Institut D’Auro z Santpedor w Katalonii i zaproszeni do wysłuchania koncertu w wykonaniu uczniów miejscowej placówki.

Uczniowie szkoły w Santpedor zaprezentowali gościom z Łowicza swoją szkołę, zaprosili ich do uczestnictwa
w licznych zabawach, jak też do wspólnego tworzenia programowej piosenki wraz z choreografią.

Każda grupa była odpowiedzialna za rozpoczęcie dnia. Polska grupa nie tylko pokazała prezentację porannych aktywności, ale również zaoferowała prawdziwą lekcję jogi. W kolejnych dniach poranne aktywności poprowadzili także uczniowie z Grecji i Norwegii.

Podczas pobytu w Hiszpanii, goście z Łowicza mieli wiele czasu na zwiedzanie, a nawet zostali przyjęci przez samego burmistrza Santpedor. Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów wyjazdu była wycieczka do Barcelony.

To jeszcze nie koniec programu! W maju to Szkoła Podstawowa nr 2 będzie gospodarzem wizyty.

 

fot. SP nr 2

Komentowanie nie jest możliwe.