Za nami powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” rozegrane w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgierzu. 

O awans do finału wojewódzkiego turnieju walczyli laureaci eliminacji gminnych i miejsko-gminnych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ppoż., zasad postępowania na wypadek pożaru czy praktyczną znajomością sprzętu gaśniczego.

Eliminacje w toku. Fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Jak informuje nas Starostwo Powiatowe w Zgierzu, po kilkugodzinnych zmaganiach, jury konkursu, w którego skład weszli strażacy ze zgierskiej komendy powiatowej, wybrało zwycięzców:

w kategorii szkół podstawowych wygrał Piotr Zuchora ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie;

w drugiej grupie wiekowej najlepszy okazał się Mikołaj Kacprzak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie, który uzyskał także najwięcej punktów ze wszystkich uczestników turnieju; 

W najstarszej grupie zwyciężył Marcel Ruta z Zespołu Szkół Nr 1 im. R. A. Cebertowicza w Głownie.

Nagrody, ufundowane m.in. przez powiatowy samorząd, wręczyli zwycięzcom: starosta zgierski – Bogdan Jarota, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu – bryg. Paweł Malinowski oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgierzu – druh Andrzej Ruciński.

Gratulacje od starosty dla Piotra Zuchory za miejsce I w najmłodszej grupie wiekowej. Fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

 

3 komentarze

  1. Czemu nie ma żadnej informacji nt Powiatowego konkursu wiedzy ekologicznej który odbył się w ZS LG w Głównie????!

  2. 😄😄😄😄

  3. Kochana młodzieży, na co Wam znać to wszystko? Popatrzcie na druha Andrzeja…w najświętszej RP na nic wiedza i dobre serce… trzeba się dobrze ślizgać…był prezesem w OSP Głowno jest prezesem w Zosp. Niczym Stanisław Anioł w Alternatywy 4 .. a co z prokuratorem i nadużyciami. ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.