Można pomóc uczniom szkół z Łowicza w walce o stypendium Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego w Krakowie. Głosowanie na stronie internetowej uski.edu.pl na I semestr tego roku szkolnego potrwa jeszcze do końca listopada.

XV edycja stypendiów. fot. USKI
Rozstrzygniecie jednej z poprzednich edycji. fot. USKI/uski.edu.pl

W programie stypendialnym nagradzani są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, którzy osiągnęli wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne lub zasłużyli się czymś szczególnym dla swojego regionu.

Decyzję o przyznaniu podejmuje powołana przez organizatorów kapituła. Wynik głosowania jest istotnym, ale nie jedynym kryterium, jakim ma się ona kierować. Stypendium przyznawane jest na semestr (pięć miesięcy) w wysokości 150 zł miesięcznie.

O stypendium ubiega się troje uczniów szkół ponadgimnazjalnych: Mateusz Jagiełło z II LO oraz Weronika Łąpieś i Weronika Klimczak z ZSP nr 4. Cała trójka to uczniowie III klas, wszyscy mogą się pochwalić bardzo dobrymi wynikami w nauce i aktywnym uczestnictwem w życiu swoich szkół. Przykłady tej aktywności wymieniamy w papierowym wydaniu NŁ.

Komentowanie nie jest możliwe.