Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 3 na Korabce w Łowiczu zorganizowali w sobotę, 14 maja, zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Okazało się, że z akcją tą trafili w dziesiątkę. Zainteresowanie było olbrzymie.

Mieszkańcy tej, i nie tylko tej dzielnicy, przywieźli kilka ton zużytych sprzętów AGD, monitorów, pralek itd. Zbiórka przeprowadzona została w ramach ogólnopolskiego konkursu dla gimnazjalistów „Dobre rady na elektroodpady”.

 

Wiele osób pytało, kiedy zostanie powtórzona. – Mam jeszcze garaż u teściowej do posprzątania, a tam na pewno znajdą się jakieś stare telewizory i monitory, których nie było kiedy i gdzie wyrzucić. Przyjadę około 14 – powiedział nam Paweł Gajda z Łowicza, który przywiózł do szkoły starą lodówkę.

 

Gdy z nim rozmawialiśmy, trzeci raz z niepotrzebnymi elektrośmieciami upchanymi w cinquecento podjechał inny mieszkaniec Łowicza. – Teraz od sąsiadki przywiozłem. Jest okazja, to porządek można zrobić – powiedział nam. Akcja odbywała się w godzinach od 9.00 do 15.00. Śmieci trafiały bezpośrednio do samochodu, który został podstawiony przy sali gimnastycznej przez firmę zajmującą się odbiorem odpadów.

 

Obok samochodu ustawione zostały pojemniki na zużyte żarówki energooszczędne, termometry rtęciowe, świetlówki, baterie itp. W zorganizowanie zbiórki najbardziej zaangażowanych było 6 uczniów klasy pierwszej: Piotr Bury, Mateusz Wójcik, Jan Zaborski, Wojciech Kurek, Piotr Cytryński i Michał Kurczak. Sprzęt zebrany podczas akcji trafi do recyklingu.

 

Ponadto w ramach konkursu uczniowie pod okiem 3 nauczycielek: Agaty Haczykowskiej, Anety Dębińskiej i Agnieszki Rutkowskiej przygotowują sprawozdanie oraz prezentację multimedialną, która zostanie zaprezentowana na forum szkoły i na powstającej stronie internetowej szkoły. Dla potrzeb tej prezentacji uczniowie gromadzą informacje, zdjęcia i filmy. Część zdjęć została wykonana właśnie podczas sobotniej zbiórki elektrośmieci. Efekty pracy uczniów są punktowane.

(mak)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.