Inauguracyjne spotkanie rozgrywane w ramach skierniewickiej ligi okręgowej trampkarzy wypadło bardzo dobrze w wykonaniu zespołu prowadzonego przez trenera Przemysława Plichtę. W sobotę, 7 września 2019 roku, MUKS Pelikan-2006 II Łowicz pokonał na wyjeździe GKS Olimpia Chąśno 7:1 (5:0).

Fot.: Marcin Kucharski.

Biało-zieloni podeszli do pierwszego meczu zmotywowani i mocno zaangażowani. Efektem tego były udane akcje i celne strzały na bramkę gospodarzy, z których siedem okazało się skutecznych. Tylko jeden raz Olimpia skorzystała z okazji, przejęła piłkę i strzałem z 25. metra zdobyła bramkę biało-zielonych. To pierwsze punkty Pelikana w nowym sezonie i od razu cały komplet, co daje obecnie drugie miejsce w tabeli wyników. 

– Od początku meczu chłopcy byli mocno zmotywowani, żeby ten pierwszy mecz zagrać jak najlepiej. Zaraz na początku, chociaż i w całym meczu, Janek Pełka podejmował wiele pojedynków jeden na jeden, głównie na połowie rywala. Dwa z nich były przed polem karnym w 6. i 8. minucie, dwa razy był faulowany. Pierwszy rzut wolny na bramkę zamienił Kuba Tarkowski z lewej nogi, potem z prawej nogi, też przed polem karnym – Mikołaj Grzejszczak z rzutu wolnego. Kolejne bramki były ładne. Cały czas kontrolowaliśmy grę, przeważnie na połowie Chąśna. Gospodarze raz groźnie zaatakowali, ale nasz bramkarz w sytuacji sam na sam obronił. Dużo bramek wpadało po błędach technicznych bramkarza Olimpii. Były to strzały, ale w środek bramki. Do przerwy prowadziliśmy 5:0. W drugiej połowie mecz się wyrównał. Chąśno zaczął atakować większą ilością zawodników, bardziej ze skrzydła, ale Krystian Świdrowski,  w sytuacji “jeden na jeden” ponownie obronił. Szóstą bramkę strzeliliśmy po akcji ze środka boiska. Po naszym błędzie, Olimpia przechwyciła piłkę na naszej połowie, w okolicy 30. metra i z 25. metra strzelili pod poprzeczkę, czego nasz bramkarz nie zdołał obronić. Ale ogólnie dobry mecz Świdrowski zaliczył. Jeszcze w końcówce wyszliśmy akcją ze środka pola, gdzie dobrze sobie radzili Henryk Kucharski i Jakub Ryfa, bardzo dobrze obsługiwali skrzydłowych i napastnika podaniami prostopadłymi, z czego wyszła ostatnia bramka w wykonaniu Vladysława Symonenki. Jestem zadowolony z tego meczu, bo chłopaki po raz pierwszy grali na dużym boisku i nie przestraszyli się tego. Może nie wszyscy wytrzymali 80 minut, bo to też o 20 minut więcej jest gry, niż było w poprzednim sezonie, ale starali się za wszelką cenę. Dobry występ zanotował Pełka, który odważnie podejmował “jedynki”, bardzo dużo ich wygrał i z tego było duże zagrożenie pod bramką rywala.  – podsumował trener Plichta.

1. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej trampkarzy C2:
GKS Olimpia Chąśno – MUKS Pelikan-2006 II Łowicz 1:7 (0:5); br.: Maciej Durmaj (70) – Jakub Tarkowski (6), Mikołaj Grzejszczak (8), Henryk Kucharski (12), Jan Pełka (27), Nikodem Kosmowski (40), Paweł Kozanecki (68) i Vladysław Symonenko (77).
Pelikan-2006 II: Krystian Świdrowski – Paweł Kozanecki, Dawid Wawrzyńczak, Stanisław Uczciwek, Jakub Tarkowski – Nikodem Kosmowski, Jakub Ryfa, Jan Pełka – Kacper Woźniak, Henryk Kucharski – Mikołaj Grzejszczak.  Na zmiany wchodzili: Vladysław Symonenko i Aleks Sałata.

RKS Mazovia Rawa Mazowiecka – Unia Skierniewice Sp. zoo 10:0
Pauza: KS Jutrzenka Drzewce.

1. RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 1 3 10-0
2. MUKS Pelikan-2006 II Łowicz 1 3 7-1
3. KS Jutrzenka Drzewce 0 0 0-0
4. GKS Olimpia Chąśno 1 0 1-7
5. Unia Skierniewice Sp. zoo 1 0 0-10


2. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej trampkarzy C2 (2019.09.14):
GKS Olimpia Chąśno – Unia Skierniewice Sp. zoo (s, godz. 9.00)
KS Jutrzenka Drzewce – RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (s, godz. 10.00)
Pauza: MUKS Pelikan-2006 II Łowicz.

Fot.: Marcin Kucharski.
Fot.: Marcin Kucharski.
Fot.: Marcin Kucharski.
Fot.: Marcin Kucharski.
Fot.: Marcin Kucharski.
Fot.: Marcin Kucharski.
Fot.: Marcin Kucharski.
Fot.: Marcin Kucharski.
Fot.: Marcin Kucharski.
Fot.: Marcin Kucharski.
Fot.: Marcin Kucharski.

Komentowanie nie jest możliwe.