Nie zawiedli się kibice Pelikana Łowicz oglądający mecz swojej drużyny z MLKS Znicz Biała Piska. W sobotę, 8 czerwca 2019 roku, zespół trenera Mykoli Dremliuka pokonał na wyjeździe gospodarzy w meczu 31. kolejki III ligi 3:2 (3:0).

Biało-zieloni pojechali z nastawieniem, żeby wygrać i tym razem udało się osiągnąć cel – trzy punkty należą do łowiczan. Rewelacyjna okazała się pierwsza połowa w wykonaniu Pelikana, która zadecydowała o sukcesie zespołu.

Od momentu wejścia na boisko, biało-zieloni byli mocno zdeterminowani i szybko zamienili ją w bramkę. Już w 2. minucie spotkania strzał Roberta Kowalczyka był nie tylko celny, ale i skuteczny. Padł pierwszy gol, który był motorem napędowym kolejnych akcji. Dziesięć minut później przewagę podwyższył Michał Żółtowski, a po kolejnych jedenastu tablica pokazywała już wynik 3:0 dla Ptaków. Autorem trzeciej bramki był Kamil Nowicki. Do przerwy sytuacja nie uległa zmianie, gospodarze nie potrafili złamać obrony Łowiczan.

Dopiero druga odsłona zmieniła nieco obraz gry. Siedem minut po rozpoczęciu, Znicz zdobył pierwszą bramkę, a niecałe pięć minut później następną. Przewaga biało-zielonych szybko topniała. Do końca meczu było jednak dużo czasu i wiele jeszcze mogło się wydarzyć. Emocje kipiały na trybunach, ale ostatecznie Pelikan utrzymał swoje prowadzenie i zwyciężył jedną bramką, pokonując Znicz 3:2.

– Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu, dużo sytuacji, totalna nasza przewaga. Po przerwie, po strzelonej bramce, przeciwnik złapał wiatr, trochę nas przycisnął i strzelił drugą. Mieli optyczną przewagę, ale nic z tego więcej nie było. Po bardzo fajnej kontrze mieliśmy jeszcze sytuację, żeby podwyższyć, ale Piotr Piekarski nie trafił w bramkę. Najważniejsze jednak są zdobyte punkty. Już i gra trochę inaczej wyglądała, widać, że potrzebowaliśmy trochę czasu, ale w końcu to daje efekty – opowiedział trener Dremliuk.

31. kolejka III ligi – grupa I:
MLKS Znicz Biała Piska  KS Pelikan Łowicz 2:3 (0:3); br.: 2 (52 i 58) – Robert Kowalczyk (2), Michał Żółtowski (12) i Kamil Nowicki (21).
Pelikan: Mateusz Wlazłowski – Damian Kozieł, Grzegorz Wawrzyński, Krystian Stolarczyk, Michał Żółtowski – Piotr Piekarski, Maciej Kaczorowski – Kamil Nowicki (65 Dawid Kieplin), Sebastian Czapa (46 Filip Bućko), Damian Szczepański (75 Michał Wrzesiński) – Robert Kowalczyk (46 Michał Adamczyk).
Sędziował: Radosław Jemielity (Białystok). Żółte kartki: Artiom Guzik (2) – Znicz oraz Robert Kowalczyk (3), Filip Bućko (1) i Michał Żółtowski (5).

MKS Mazur Ełk – TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 0:4 (0:2); br.: Piotr Kasperkiewicz 2 (11 i 57) i Michał Miller 2 (28 i 75).
Legia II Warszawa SA – KS Ursus Warszawa 1:0 (0:0); br.: Piotr Cichocki (66).
MKS Kaczkan Huragan Morąg – MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 (0:1); br.: João Criciúma (65) i Dawid Bogdański (78) – Arkadiusz Gajewski (43).
ŁKS 1926 Łomża – Polonia Warszawa SA 1:1 (1:0); br.: Marcin Świderski (44 karny) – Krystian Pieczara (86).
OKS Sokół Ostróda – ZKS Olimpia Zambrów 1:2 (0:0); br.: Andrzej Łyszyk (90) – Kamil Zalewski 2 (61 i 79).
MLKS Victoria Sulejówek – Unia Skierniewice Sp. zoo 1:1 (0:1); br.:  Wojciech Wocial (72 karny) – Damian Warchoł (11).
RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – KS Legionovia KZB Legionowo (n, godz. 11.00)
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – RKP Broń 1926 Radom (n, godz. 17.00)

1. TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki (2) 31 68 54-23
2. KS Legionovia KZB Legionowo (1) 30 67 67-30
3. Unia Skierniewice Sp. zoo (3) 31 59 49-25
4. RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki (4) 30 57 54-35
5. OKS Sokół Ostróda (5) 30 52 46-40
6. Polonia Warszawa SA (6) 31 50 54-38
7. Legia II Warszawa SA (7) 31 50 47-39
8. ZKS Olimpia Zambrów (8) 30 45 57-45