Drugie podejście do sparingu przyniosło zwycięstwo zespołowi trenera Mykoli Dremliuka. W sobotę, 13 lipca 2019 roku, KS Pelikan Łowicz pokonał trzecioligową Unię Skierniewice Sp. zoo 3:0 (2:0).

Trwają przygotowania biało-zielonych do rozgrywek ligowych. W dalszym ciągu testowani są zawodnicy, którzy mają stanowić wzmocnienie drużyny. W sobotę nowym zawodnikiem Pelikana został Dominik Głowiński, grający ostatnio w Sokole Aleksandrów Łódzki.

Sparing z Unią Skierniewice, rozgrywany na boisku w Sierakowicach Lewych, wypadł bardzo dobrze w wykonaniu biało-zielonych. Udane akcje zaowocowały trzema bramkami, choć sytuacji strzeleckich było jeszcze kilka. Do przerwy piłka dwukrotnie trafiła do bramki rywala, najpierw za sprawą Dawida Kieplina w 16. minucie gry, a po upływie trzynastu kolejnych skutecznym strzałem popisał się zawodnik testowany. W drugiej odsłonie gola zdobył Krystian Białas, w 68. minucie.

Kolejny sparing zaplanowany jest na sobotę, 20 lipca 2019 roku, o godz. 10.30 w Nieborowie.

– Dobra gra nasza, parę sytuacji po fajnych akcjach, czyli sam na sam Krystiana Białasa i Krystiana Kruka. Ogólnie jestem zadowolony z tego sparingu. Dużo pozytywów w tym wszystkim było. Od poniedziałku do czwartku mamy obóz dochodzeniowy, czyli trzy dni na treningu dziennym, który kończymy sparingiem ze Zniczem Pruszków. Powoli będziemy krystalizować skład, szukamy jeszcze parę wzmocnień, aby jak najszybciej zamknąć kadrę – opowiedział trener Dremliuk.

Sparing:
Unia Skierniewice Sp. zoo – KS Pelikan Łowicz 0:3 (0:2); br.: Dawid Kieplin (16), zawodnik testowany I (29) i Krystian Białas (68).
Pelikan: Maciej Humerski – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II – Krystian Mycka, Patryk Pomianowski – Dawid Kieplin, Jakub Bylewski, Dominik Głowiński – Damian Szczepański. W drugiej połowie: Maciej Humerski – Damian Kozieł, Tomasz Wudkiewicz, Krystian Stolarczyk, Michał Żółtowski – Filip Kowalczyk, Piotr Piekarski, Filip Bućko, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV – Krystian Białas. Zagrali również: Patryk Orzeł – Kuba Jóźwiak, Jan Sejdak i Krystian Kruk.

Sparingi KS Pelikan Łowicz:
2019.07.20 (s), godz. 10.30: KS Pelikan Łowicz – MKS Znicz Pruszków, w Nieborowie
2019.07.27 (s), godz. 12.00: KS Górnik Konin – KS Pelikan Łowicz