W niedzielę, 7 kwietnia 2019 roku, podopieczni trenera Konrada Ścibora wystartowali w rozgrywkach ligi  Deichmann, turnieju przeznaczonym dla dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 13 lat. W 1. kolejce Deichmann U11, UKS AP Champions Łowicz, grający pod nazwą Ekwador, rozegrał cztery spotkania i w każdym z nich zwyciężył, znajdując się ostatecznie na czele tabeli w klasyfikacji generalnej.

Fot.: UKS AP Champions Łowicz.

Pomysłodawcą i organizatorem Minimistrzostw jest Stowarzyszenie Kochamy Sport, działające wspólnie z partnerem  turnieju – firmą Deichmann. Pierwszy etap rozgrywek to Eliminacje Miejskie, które odbywają się w formie kilkutygodniowej ligi oraz Finały Miejskie (faza play-off). W obu fazach biorą udział wszystkie zgłoszone do turnieju zespoły. Drużyny z kategorii wiekowych U-9 i U-11 po wygraniu Eliminacji Miejskich mają możliwość powalczyć w ogólnopolskim Finale Finałów o nagrodę główną, czyli wyjazd na mecz Ligi Mistrzów. Dodatkowo, spośród wszystkich zgłoszonych drużyn, losowane są dwie ekipy szczęśliwców, których czeka niesamowita wycieczka do Dortmundu.

Na początek młodzi łowiczanie poradzili sobie doskonale. Mają za sobą cztery spotkania i ze wszystkich wyszli zwycięsko, pokonując kolejno Gruzję (ŁKS Łódź) 5:0, Austrię (BAF Widzew Łódź) 3:1, Belize (PSV Łódź) 1:0 oraz Danię (Gol Academy Łódź) 2:1.

Skuteczne strzały do bramki rywali oddali: Jan Ścibor (3), Bartosz Lus (3), Jan Burzykowski (3) i Antoni Szczęśniak.

– Do Deichmanna zgłosiliśmy chłopców z rocznika 2009 i w tym niedzielnym turnieju wzięło udział dwóch chłopców z rocznika 2008. A więc jako przeciwników mięliśmy zespoły złożone z mieszanych zespołów 2008 i 2009 lub z przewagą 2008. Natomiast organizator turnieju tak to ustawił, że  dzielił zespoły na 3 grupy – pierwszą, najmocniejszą, złożoną głównie z zawodników z rocznika 2008, drugą, gdzie są drużyny mieszane i trzecią – również mieszaną. My zgłosiliśmy się do grupy drugiej. W drużynie jest trzech zawodników z rocznika 2008, a pozostali z rocznika 2009. Start w turnieju był dla nas bardzo miły i bardzo udany. Chłopcy z pewnością bardzo się podbudowali, po porażce, której doznali dzień wcześniej w lidze. Poziom turnieju był bardzo wysoki, a mecze bardzo wyrównane. Tak naprawdę było dużo zabawy, dobrze zorganizowane miejsce do gry, gdyż były cztery boiska na raz, dzięki czemu krótki był czas oczekiwania. Wszyscy byli zadowoleni. Cieszę się, że chłopcy nie przestraszyli się rywali z takich klubów, jak ŁKS, czy Widzew i podeszli do meczów z wiarą w zwycięstwo i pokazali to co potrafią tak naprawdę grać – opowiedział trener Ścibor.

 

1. kolejka Deichmann U11, grupa 2:
Gruzja (ŁKS Łódź) – Ekwador (UKS AP Champions Łowicz) 0:5; br.: Jan Ścibor 2, Bartosz Lus 2 i Antoni Szczęśniak.
AP: Mateusz Janicki – Antoni Szczęśniak, Dawid Gosławski, Jan Burzykowski, Bartosz Lus i Jan Ścibor. Na zmiany wchodzili: Olaf Mucha, Ernest Wolski i Antoni Waracki – trenerem jest Konrad Ścibor.

Austria (BAF Widzew Łódź) – Ekwador (UKS AP Champions Łowicz) 1:3; br.: Jan Burzykowski, Jan Ścibor i samobójcza.
Belize (PSV Łódź) – Ekwador (UKS AP Champions Łowicz) 0:1; br.: Jan Burzykowski.
Dania (Gol Academy Łódź) – Ekwador (UKS AP Champions Łowicz) 1:2; br.: Jan Burzykowski i Bartosz Lus.

1. Ekwador (UKS AP Champions Łowicz) 4 12 11-2
2. Ukraina 3   7 10-8
3. Belgia 2   6 4-1
4. Chorwacja 2   4 7-4
5. Austria (BAF Widzew Łódź) 2   3 9-4
6. Peru 2   3 5-3
7. Gruzja (ŁKS Łódź) 3   3 6-10
8. Hiszpania 0   0 0-0
9. Włochy 0   0 0-0
10. Belize (PSV Łódź) 2   0 1-3
11. Dania (Gol Academy Łódź) 2   0 1-5
12. Nigeria 2   0 2-8
13. Portugalia 2   0 2-10


2. kolejka Deichmann U11, grupa 2 (2019.04.14):
Ukraina – Ekwador (UKS AP Champions Łowicz) (niedziela, godz. 9.40)
Chorwacja – Ekwador (UKS AP Champions Łowicz) (niedziela, godz. 10.30)
Belgia – Ekwador (UKS AP Champions Łowicz) (niedziela, godz. 11.45)

1. kolejka Deichmann U7:
Swoją turniejową przygodę rozpoczęli także nasi najmłodsi w kategorii U7. Chłopcy trenują w większości dopiero pół roku mimo tego udało im się wbić kilka bramek przeciwnikom.
– W turnieju rozegrali 4 mecze, w których dawali z siebie 120% był uśmiech, pot i zacięta walka mimo tego wszystkie spotkania zakończyły się porażką. Warto dodać, że chłopcy trenują od pół roku i udało im się strzelić 4 bramki: Aleksander Wojda 3 i Fabian Gotowiec – powiedział po turnieju Daniel Kosiorek.

AP U7: Kacper Nowak – Fabian Gotowiec, Kacper Wróbel, Wojciech Grzelak, Bronisława Mańkowski, Bartłomieja Kamiński, Aleksandra Wojda, Arkadiusz Stępień, Filip Kosiński, Aleksander Gala,  Bartłomiej Wójcik i Jan Stawicki – trenerem jest Daniel Kosiorek.

Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Daniel Kosiorek.
Fot.: Daniel Kosiorek.

Komentowanie nie jest możliwe.