Kamila Ryszkowska, autorka wydanej w 2015 r. książki z dziedziny medycyny ludowej, ma na koncie drugą publikację. Nakładem wydawnictwa Ars Scripti 2 z Białegostoku ukazała się jej “Podróż Duszy na Drugą Stronę”.

Kamila Ryszkowska ze swoją nową książką. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

To niezwykła książka ucząca godzenia się ze stratą bliskiej osoby, przypominająca, że śmieć jest częścią życia i podpowiadająca jak dobrze pożegnać tych, których kochamy.

Autorka ma za sobą wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy w instytucjach kultury i oświacie, a obecnie jest wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt “Arkadia” w Głownie i osobą znaną ze społecznej działalności na rzecz naszych “braci mniejszych”.

Na jej zainteresowanie duchowością wpłynęły osobiste doświadczenia, których echa znajdziemy w nowej książce adresowanej zarówno do ludzi wierzących, jak i wątpiących czy poszukujących odpowiedzi na pytania stawiane w obliczu śmierci bliskiej osoby.

– Trzeba współczesnym ludziom, zagubionym w cywilizacyjnym zgiełku, przypominać, że życie nie ogranicza się do świata materialnego, że umierającemu należy okazać szacunek, a jego duszy pomóc odejść do domu Ojca. Nie trzeba bać się towarzyszenia bliskim w momencie śmierci. Nasi przodkowie o tym wiedzieli – mówiła Kamila Ryszkowska w rozmowie z naszym reporterem.

Więcej o autorce i jej książce piszemy w gazetowym wydaniu “Wieści z Głowna i Strykowa”

Komentowanie nie jest możliwe.