Dobra passa nie opuszcza podopiecznych trenera Konrada Ścibora. Po 6. kolejce skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1 zachowują komplet punktów. Zdecydowanie gorzej wiedzie się Pelikanowi-2007 II Łowicz, który po raz kolejny zaliczył porażkę.

Fot.: Konrad Ścibor.

UKS AP Champions-2007 Łowicz nadal utrzymuje się na fotelu lider rozgrywek, mając przewagę trzech punktów nad drugim z kolei GKS Bedlno. W meczu z SKS Astra Zduny zespół Akademii zdobył dwubramkowe prowadzenie już w pierwszej połowie, a ostatecznie  mecz zakończył się wynikiem 4:0. Choć początkowo spotkanie miało wyrównany przebieg, dosyć szybko zawodnicy Akademii przejęli nad nim kontrolę. W 11. minucie padła pierwsza bramka w wykonaniu Kacpra Tomaszkiewicza, a w końcówce pierwszej połowy wynik podwyższył Oliwier Pietrzak.

Po przerwie dominacja łowiczan była w dalszym ciągu widoczna, a na listę strzelców wpisali się kolejno Szymon Koza, po rzucie karnym i Jakub Bylewski.

– W pierwszych dwudziestu minutach mecz był wyrównany. Przeciwnik twardo grał, dobrze się ustawiał, ale w drugiej połowie już zdominowaliśmy grę, narzucając swój styl. Tak naprawdę przeciwnicy stwarzali tylko groźne sytuacje po tym, jak wykopywali piłkę od bramki dalekim podaniem za linię obrony. My zawsze gramy bardzo wysoko pressingiem, nie wracamy się na swoją połowę do niskiego pressingu, co niesie ze sobą duże ryzyko w grze. Ale tak chcemy grać, to jest nasz styl. Cieszę się, że nie straciliśmy bramki, a strzeliliśmy ich cztery. Tylko chwalić całą drużynę – opowiedział AP, trener Ścibor.

Od dłuższego czasu nie mogą zakończyć meczu zwycięstwem podopieczni trenera Przemysława Plichty. Mimo coraz lepszej gry zespołowej, sukces na razie nie przychodzi. W ostatnim spotkaniu przegrali z GKS Bedlno 1:2, ale trzeba przyznać, że rywal wysoko podniósł poprzeczkę i nie bez powodu zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywek ligowych. Biało-zieloni znajdują się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli, mając na swoim koncie trzy punkty.

– Był to mecz, w którym przez większą część spotkania inicjatywę miała drużyna z Bedlna. My mieliśmy swoje szanse w kontratakach i stałych fragmentach gry. W pierwszej połowie,  strzałem z rzutu wolnego próbował zaskoczyć bramkarza gości Bartek Grzegorek, lecz piłka uderzyła w słupek. Za kilka minut udało się strzelić bramkę z dystansu po uderzeniu Kamila Firaka.  Bliski zdobycia bramki po indywidualnej akcji w drugiej połowie był Vlad Symonenko, znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem, lecz ten obronił jego strzał. Chłopcy do ostatniej minuty ambitnie walczyli o kolejną bramkę i jeden punkt w meczu, zabrakło jednak czasu. Jest to kolejny mecz, w którym widać więcej kolektywnej gry – skomentował trener drużyny Pelikana II, Plichta.

6. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1:
UKS AP Champions-2007 Łowicz – SKS Astra Zduny 4:0 (2:0); br.: Kacper Tomaszkiewicz (11), Oliwier Pietrzak (30), Szymon Koza (36 karny) i Jakub Barański (57).
AP: Kacper Ceroń – Jan Burzykowski, Adrian Kołodziejczyk, Maksymilian Mularski – Oliwier Pietrzak, Jakub Barański, Michał Pawlina, Szymon Koza – Kacper Tomaszkiewicz. Na zmiany wchodzili: Maja Kubel, Mateusz Wójcik, Jakub Świdrowski i Oskar Dańczak.

MUKS Pelikan-2007 II Łowicz – GKS Bedlno 1:2 (1:2); br.: Kamil Firak (29) – Michał Myszkowski (16) i Kamil Moździerzewski (26).
Pelikan-2007: Kacper Florczak – Tomasz Zrazek, Dawid Wawrzyńczak, Bartosz Grzegorek, Jan Kroc – Jakub Plichta, Vladyslaw Symonenko, Tymoteusz Dudek – Maciej Kępka. Na zmianę wchodzili: Kamil Firak, Adrian Kret, Krzysztof Kutermankiewicz, Piotr Wojda, Bartłomiej Wróbel, August Bogucki, Mikołaj Łukasik, Mikołaj Majewski i Kacper Kuźmiński.

MGKS Białka Biała Rawska MLKS Widok II Skierniewice przełożony na16 listopada 2019 roku (środa) na godz. 14.30.

1. UKS AP Champions Łowicz (1) 6 18 28-7
2. GKS Bedlno (2) 6 15 13-6
3. SKS Astra Zduny (3) 6   9 15-18
4. MGKS Białka Biała Rawska (4) 5   6 16-11
5. MUKS Pelikan-2007 II Łowicz (5) 6   3 11-27
6. MLKS Widok II Skierniewice (6) 5   0 6-20


7. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1 (2019.10.19):
MUKS Pelikan-2007 II Łowicz – MGKS Białka Biała Rawska (s, godz. 13.30)
UKS AP Champions-2007 Łowicz – MLKS Widok II Skierniewice (s, godz. 16.00)
SKS Astra Zduny – GKS Bedlno (s, godz. 11.00)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.