Na ulicy Czajki trwają prace przy budowie kolektora sanitarnego, ulica jest nieprzejezdna. Jego realizacja jest bardzo kłopotliwa z powodu wysokiego stanu wód podskórnych.

Pracownicy działu wodociągowo-kanalizacyjnego Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu posuwają się powoli do przodu, obecnie wykonali od osiedla bloków przy ul. Wiejskiej w kierunku ul. Katarzynów około 200 metrów kolektora.

Kierownik działu Zbigniew Bochenek powiedział nam, że głównym problemem są wody podskórne. Na wspomnianym odcinku wykonano już siedem studni na głębokość 12 metrów, które odbierają wodę i umożliwiają wykonanie głębokich 4,5 metrowych wykopów i bezpieczną pracę ekipy wod-kan. Wcześniej prace wstrzymały na kilka miesięcy trwające uzgodnienia z koleją dotyczące uzyskania zgody na wejście z pracami na jej teren.

Więcej w czwartek, 26 września w Nowym Łowiczaninie oraz w wydaniu cyfrowym.

 

1 komentarz

  1. Na czas zamknięcia przejazdu powinni wstrzymać prace, zasypać wykopy lub nie robić kolejnych i nasypać na wierzch tłucznia. W przeciwnym wypadku będą bardzo kłopotliwe objazdy, zwłaszcza dla służb ratowniczych.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.