Już po kilku minutach od momentu rozpoczęcia się ulewy w czwartkowe popołudnie, straż wyjeżdżała kilka razy: głównie, żeby uprzątnąć drzewa i konary drzew z dróg, ale nie tylko.

Jedna z pierwszych interwencji straży dotyczyła konaru drzewa tarasującego jeden z pasów drogi krajowej nr 14 w okolicach Jamna w gminie Łowicz.

Kolejne zastępy straży były kierowane m.in. na ulicę Katarzynów w Łowiczu oraz drogę w kierunku wsi Wygoda, na którą spadło wiele gałęzi i konarów. Uszkodzona również została linia energetyczna. Dyżurny straży poinformował pogotowie energetyczne. Strażacy będący na miejscu zabezpieczyli drogę.

Wiatr zerwał też sygnalizator na skrzyżowaniu ul. Starzyńskiego z Sikorskiego.

W Jamnie (gmina Łowicz), na drodze krajowej nr 14 silny podmuch wiatru przewrócił naczepę samochodu ciężarowego. Nie spowodowało to kolizji z innymi pojazdami, nie ucierpiał też żaden człowiek.

Straż otrzymała również m.in. zgłoszenie naderwania obróbek blacharskich na długości ok. 3 metrów na dachu budynku nr 18 na osiedlu Bratkowice w Łowiczu.

AKTUALIZACJA
Zalanych wodą wybijającą z kanalizacji jest kilka ulic na osiedlu Korabka, w tym także fragment Armii Krajowej w pobliżu skrzyżowania z Poznańską.

Na osiedlu Zatorze, poza kilkoma złamanymi cieńszymi konarami, skutków nawałnicy raczej nie widać, choć zalany jest – chciałoby się napisać “tradycyjnie” – przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Arkadyjskiej – zalany, ale przejezdny.

Straż pożarna usuwa też przewrócone drzewo na mur kościoła św. Ducha w Łowiczu przy ul. Stanisławskiego, oberwane konary na os. Dąbrowskiego itd.

Kolejne wezwanie straży wpłynęło z osiedla Bratkowice, gdzie w pobliżu bloku 39 konary drzew uszkodziły 4 samochody.

10 komentarzy

 1. Zgadzam się z Czytelnikiem. Nie ma w tym mieście normalnego sytemu kryzysowego. Niektóre ulice nie mają wcale studzienek odpływowych. Nie musi nawet być to ulewa ,by Łowicz pływał.Burmistrz brukuje ulice za wielką kasę , zamiast położyć na system odpływowy. Tańszy jest asfalt niż bruk, folklor to nie wszystko. Daleko nam do miast Europy. Na ulicach miasta królują po środku jezdni studzienki kanalizacyjne niczym wulkany na Haiti, a po ostrej zimie kosmiczne czarne dziury. Zaś St.Rynek straszy brukowanymi garbami.

 2. “Nie wicinajta drzyw przy parkingach bo szkoda w centrum miasta zostawta duże drzewa” inteligencja społeczności Łowicza a później ło matko kto te drzywo zasadził mi przed autem bo yebło

  • Z twoją inteligencją chyba nie za dobrze gościu! Cóś ci yebło w główce? Sam parkujesz w cieniu i nagle drzewa ci przeszkadzają. Na pustyni chcesz mieszkać? Ubezpiecz auto i się nie bój!

 3. W księstwie łowickim książeta z ZUK o godz 16.00 zakładają korony biorą piwo i siadają w fotelach.
  Ulewa co ich to obchodzi!!! Straż pożarna najlepiej ochotnicza. Zalewa piwnice. Straż pożarna bo oni z ZUK
  nie oczyścili kratek. itd. itp. łowicka korona książęca. Byle jak niechlujstwo, itp.

  • A ty Janusz rozumiem, że po pracy nigdy nie pijesz piwa, nigdzie nie wyjeżdżasz i cały dzień pozostajesz w gotowości? Tak to pracują ci, co mają tzw.pogotowie, ewentualnie ci, którym przysługuje emerytura po 15 latach pracy okraszona sowitą odprawą, czyli straż. To jest w końcu służba a nie praca, podobno. Niech sprzątają, żeby społeczeństwu spłacić dług. A w ogóle to młodzi emeryci mundurowi powinni mieć takie dyżury i być w gotowości. Ale oni to już założyli korony na stałe.

   • Co ty wiesz synku o “emeryturach po 15 latach pracy okraszonych sowitą odprawą”? Czy ty naprawdę uważasz, że jak ktoś zarabia 3000,00 zł i odchodzi po 15 latach na emeryturę to ma godną emeryturę?
    To tylko 40% ostatniej pensji, czyli w tym wypadku 1200,00 zł… Kokosy? Zatrudnij się i ty. Podobno nie ma chętnych do tych kokosów. Obniżyli wymagania. Próbuj…

   • Znam kilku którzy odeszli po 15 latach i mają więcej niż 1200. Furtką do większej kasy jest 40% OSTATNIEJ pensji. Dlaczego nie uśrednionej z całego roku np??? Poza tym skąd postulat przy ostatnich strajkach o powrocie do emerytur po 15 latach?

  • Do Alka z Piotrkiem. Janusz był akurat księgowym w tych służbach mundurowych i wie więcej niż wam się wydaje o tych emeryturach i odprawach itp. I nauczył się nie zaglądać do cudzych kieszeni bo to wścibstwo.
   A Ci z ZUKu przynajmniej szefowie, też oglądają prognozy pogody i wiedzą że dzisiaj może walnąć nawałnica. Dzisiaj piwa nie ma. Dlatego na każdym kroku obśmiewam niechlujstwo, bylejakość, oraz brak wyobraźni.

 4. Wieczorem oczyściłem kratki na ul. Starzyńskiego na wysokości Kauflandu przy użyciu… przedniego koła roweru, buta i kawałka gałązki, rozlewisko od razu zniknęło. Powinien to zrobić ZUK, ale miasto nie dba o te sprawy. Po burzach powinien być objazd miasta i usuwanie zanieczyszczeń z kratek położonych w najniższych częściach ulic. Część krat jest też całkowicie zapchana np. przy targowisku pod dębem i na ul. Kaliskiej. Resztę powinien wykonać ZOM następnego dnia. Tam gdzie są domki jednorodzinne mieszkańcy zazwyczaj dbają o to sami.