W poniedziałek 21 sierpnia o godz. 12. uroczyście otwarto, po zakończeniu prac modernizacyjnych, ulicę Dworcową w Łowiczu, wraz z wybudowanym od podstaw parkingiem na 177 samochodów osobowych.

Łowicz. Otwarcie ulicy Dworcowej po zakończonych pracach modernizacyjnych. Na zdjęciu mała Zuzia w towarzystwie m.in. burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, jako ostatnia przecina wstęgę.
Na zdjęciu mała Zuzia w towarzystwie m.in. burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, jako ostatnia przecina wstęgę, otwierając tym samym ul. Dworcową. fot. tb

Burmistrz Krzysztof Kaliński przypomniał, że miasto wydzierżawiło teren pod parking na okres 10 lat od PKP, w ciągu kilku lat udało się oczyścić teren z budynków, natomiast sama ulica Dworcowa została przekazana przez kolej nieodpłatnie. Umożliwiło to miastu przeprowadzenie całej inwestycji. Burmistrz zaznaczył, że 177 miejsc parkingowych umożliwi zaparkowanie w sąsiedztwie dworca zdecydowanej większości samochodów, którymi dojeżdżają do dworca osoby podróżujące koleją. Naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Grzegorz Pełka powiedział, że cieszy się, iż pod wiatami dla rowerów niemal wszystkie miejsca są już zajęte. Zadeklarował, że jeżeli zainteresowanie będzie cały czas tak duże, dodane zostaną kolejne stojaki dla rowerów.

Ul. Dworcowa w Łowiczu po zakończonych pracach modernizacyjnych. fot. tb

Niestety, jak przyznał Pełka, ulicą Dworcową będzie poruszały się maszyny jak i samochody obsługujące rozpoczęty remont linii kolejowej. Burmistrz zaznaczył, że liczył się z możliwością zniszczenia przez to nowej nawierzchni, nie chciał jednak dłużej czekać z rozpoczęciem prac, na które była szansa otrzymania wsparcia.

Cały projekt kosztował 2,1 mln. zł, w tym 85% wartości kosztów kwalifikowanych zostało pokrytych z pieniędzy z Unii Europejskiej. Prace realizowała firma Trakt z Kutna.
W czasie spotkania padła informacja, że od środy 23 sierpnia na ul. Dworcową wrócą autobusy linii nr 2 Miejskiego Zakładu Komunikacji, które będą zatrzymywać się na przystanku przed samym budynkiem dworca.

3 komentarze

  1. dawny Łowiczak

    Chciałbym podziękować Redakcji za umieszczenie wpisu dotyczącego pieniądzom z Unii Europejskiej, dzięki którym tak naprawdę powstał ten piękny parking. Jeszcze raz przypominam wszystkim Łowiczanom, że z 2,1 mln kosztów tej inwestycji ok. 1,8 mln otrzymaliście z Unii!!!

  2. Jeszcze żeby parkujący na rampie pozostawili karteczkę o której odjeżdżają to ilość faktycznie parkujących mogłaby się zwiększyć o 30 samochodów, pod warunkiem że zastawiający samochody dłużej parkujących byliby odpowiedzialni za to co robią.

  3. Bardzo dziekuje za ten parking i otoczenie dworca. To jest duże udogodnienie dla mieszkańców miasta.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.