W związku z rozpoczętą przebudową kanalizacji sanitarnej w ulicy Zielonej, dzisiaj i jutro (13 i 14 marca) wyłączone z ruchu będzie skrzyżowanie ulicy Zielonej z Legionów na Korabce.

Przebudowa kanalizacji na ul. Legionów. fot. Marcin Kucharski
Przebudowa kanalizacji na ul. Legionów. fot. Marcin Kucharski

– Będziemy starali się dzisiaj dokonać wpięcia w kolektor w ulicy Legionów i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jutro w godzinach popołudniowym otworzymy skrzyżowanie – dowiedzieliśmy się od Zbigniewa Bochenka z oddziału wodociągów i kanalizacji Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu.

Prace w ul. Zielonej będą polegały na wymianie kolektora sanitarnego wraz z przyłączami do posesji. Kolektor ten odprowadza nieczystości nie tylko z posesji przy Zielonej, ale również m.in. z bloku przy ul. Kwiatowej. Roboty będą dotyczyły odcinka o długości ok. 130 metrów.

– Kanalizacja w tym miejscu jest w złym stanie, położona jest płytko i nie są zachowane wystarczające spadki. Najpierw ZUK zrobi kanalizację, a jeszcze w tym roku na Zielonej ma powstać nowa nawierzchnia – dowiedzieliśmy się od naczelnika wydziału inwestycji i remontów Grzegorza Pełki.

Komentowanie nie jest możliwe.