Już jutro, 11 marca, przemianowaniu ulegnie nazwa powstałej niedawno w Głownie ul. Wąskiej. Odtąd będzie ona nosiła imię Lucjana Włodarczyka.

Władze miejskie uhonorują w ten sposób zasłużonego mieszkańca naszego miasta, bohatera walk o wolność, żołnierza 1. Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka. Uroczystość odbędzie się w rocznicę śmierci Lucjana Włodarczyka. Rozpocznie się ona o godzinie 11.00 mszą św. odprawioną w intencji patrona w kościele św. Jakuba w Głownie. Tuż po niej uczestnicy udadzą się w okolice ulicy Wąskiej, gdzie zostanie oficjalnie odsłonięta tablica z jej nowym imieniem. W uroczystości weźmie udział rodzina śp. Lucjana Włodarczyka oraz mieszkańcy Głowna

Lucjan Włodarczyk. fot. Miasto Głowno

3 komentarze

  1. JEST NOTATKA NA FEJSIE MIASTA GŁOWNA. TACY LUDZIE POWINNI BYĆ W NASZEJ PAMIĘCI!!! POLITYCY CZĘSTO KREUJĄ SWOICH ,,BOHATERÓW”. CZEŚĆ I CHWAŁA PRAWDZIWYM BOCHATEROM!!!

  2. Swoją drogą wypadałoby dowiedzieć się czegoś więcej o patronie. Czy jest gdzieś jakaś notka biograficzna o Zmarłym? Na stronie miasta?

  3. Gratulacje za wybór patrona. Pozostaje mieć nadzieję, że po oficjalnym nadaniu imienia pan burmistrz oraz radni zadbają, aby miejsce to nie było profanowane przez spożywających alkohol oraz tłukących szkło.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.