Władze PKP PLK podpisały dzisiaj, 18 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Łowiczu umowę na modernizację ostatniego odcinka linii E20 Warszawa – Poznań – dokładnie „naszego” odcinka pomiędzy Żychlinem a Sochaczewem (tzw. Lokalne Centrum Sterowania Łowicz).

Integralną częścią jest budowa wiaduktu, który zastąpi przejazd w ciągu ul. 3 Maja w Łowiczu.

Podpisanie umowy w Łowiczu
Podpisanie umowy w Łowiczu

Postępowanie na wykonanie prac na „łowickim odcinku” linii E20 wygrało konsorcjum, którego liderem jest Trakcja PRKiI. Umowa opiewa na 428 milionów złotych brutto.

Prace mają zacząć się już 12 czerwca tego roku i potrwać do października 2020 roku. Linia kolejowa Warszawa – Poznań na tym odcinku nie zostanie zamknięta. Utrzymywany będzie ruch jednotorowy.

– Podpisanie umowy na modernizację tego około 50-kilometrowego odcinka pozwoli zamknąć projekt, który PLK rozpoczęła dwadzieścia lat temu – powiedział członek zarządu PKP PLK Arnold Bresch.

Modernizacja obejmie 86 kilometrów torów i cztery mosty. Wymienionych zostanie 147 kilometrów sieci trakcyjnej, zamontowanych będzie 50 rozjazdów i zmodernizowanych 17 przejazdów kolejowo-drogowych. W Łowiczu powstanie Lokalne Centrum Sterowania ruchem pociągów.

Przebudowane zostaną perony na stacji Łowicz Główny oraz na przystankach w Leonowie i Mysłakowie. Po modernizacji najszybsze pociągi przejadą przez stację Łowicz z prędkością 130 km/h.

Podpisanie umowy w Łowiczu
Podpisanie umowy w Łowiczu

Z punktu widzenia mieszkańców Łowicza bardzo istotna będzie również, bezpośrednio związana z tą inwestycją, budowa wiaduktu kolejowego, który zastąpi przejazd w ciągu ul. 3 Maja.

Więcej na ten temat w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

Zachęcamy do udziału w sondzie:

Czy uważasz, że budowa wiaduktu rozwiąże trudności komunikacyjne w tej części Łowicza?

Loading ... Loading ...

Stacja Łowicz Główny, fot. PKP PLK
Stacja Łowicz Główny, fot. PKP PLK

2 komentarze

  1. oj mają, mają. Powiat jest cacy a miasto be!

  2. dawny Łowiczak

    I dalej szanowna redakcjo ani jednego słowa, że na te inwestycje (a w szczególności budowę tak potrzebnego Łowiczowi wiaduktu ) idą pieniądze z Unii. Czy naprawdę macie z tym jakiś problem?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.