Społeczność Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz jej goście zgromadzili się wczoraj, 5 października, w sali barokowej Muzeum w Łowiczu, by uroczyście zainaugurować nowy rok akademicki 2017/2018. Będzie to rok jubileuszowy.

Istniejący już od 10 lat Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku liczy obecnie ponad 230 członków i wciąż przybywa nowych. W uroczystościach inaugurujących wzięli udział wykładowcy, instruktorzy, słuchacze oraz zaproszeni goście.

– Z ogromnym wzruszeniem otwieram kolejny rok akademicki Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rok jubileuszowy, gdyż za miesiąc obchodzić będziemy 10-lecie działalności – mówiła w pierwszych słowach Bożena Wójt, prezes ŁUTW. W szczególny sposób dziękowała burmistrzowi Krzysztofowi Kalińskiemu za patronat nad stowarzyszeniem i wsparcie finansowe ze strony Urzędu Miejskiego w Łowiczu.

Bożena Wójt przypomniała, że pierwsza inauguracja w historii ŁUTW, podobnie jak wczorajsza, odbyły się w muzeum, które w tym roku świętuje jubileusz 110-lecia istnienia. Zarząd ŁUTW, chcąc podziękować jego dyrektor Marzenie Kozaneckiej-Zwierz za wspieranie działalności uniwersytetu oraz podnoszenie poziomu intelektualnego wykładów, nadał jej najwyższy tytuł Honorowego Członka Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dyrektor muzeum wygłosiła też wykład inauguracyjny dla słuchaczy. Mówiła o historii łowickiego muzeum.

Uroczystość uświetnił recital Ewy Smereckiej. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.