Strażacy oraz inni mieszkańcy Gzinki i Nowych Grudz, a także wielu zaproszonych gości, w tym przedstawiciele władzy od szczebla gminnego po Sejm RP wzięli udział w zorganizowanej dzisiaj, 28 września, uroczystej zbiórce w strażnicy.

Wprawdzie plany zorganizowania pikniku nieco pokrzyżował deszcz, ale grupa przybyłych dzieci i tak bawiła się na nowo otwartym placu zabaw i siłowni plenerowej. Nowe obiekty zostały zaprezentowane i poświęcone przez ks. Jerzego Modelewskiego, strażackiego kapelana i zarazem proboszcza parafii św. Kazimierza Królewicza w Łyszkowicach. To samo dotyczy oddanego do użytku po wyremontowaniu budynku garażu, a także kupionego niedawno sprzętu strażackiego – agregatu prądotwórczego i motopompy.

Podczas imprezy wręczano też strażackie odznaczenia, jak i podziękowania dla osób, firm i instytucji wspierających OSP w Gzince. Szczególnie cieszyć może bardzo duża liczba odznaczonych reprezentantów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, co pokazuje, że przed tą jednostką rysuje się obiecująca przyszłość.

 

2 komentarze

  1. PARODIA w biały dzień. 😃

  2. Pięknie, pięknie farbowane lisy wszystkich krajów łączcie się.
    Włodzimierz też był czy Jurek sam przyjechał.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.