Dzięki sprzyjającej aurze, w ostatnich dniach 2016 roku została oddana do użytku wyremontowana droga relacji Wola Mąkolska – Popów Głowieński.

Otwarcie powiatówki po remoncie. Fot. Starostwo powiatowe w Zgierzu
Otwarcie powiatówki po remoncie. Fot. Starostwo powiatowe w Zgierzu

Łącznie na 6,5 – kilometrowym odcinku, od granicy gminy Głowno do skrzyżowania z drogą gminną w Woli Mąkolskiej, następnie od skrzyżowania dróg powiatowych w Woli Mąkolskiej do Popowa oraz od skrzyżowania dróg powiatowych w Karnkowie do skrzyżowania dróg powiatowych w Popowie, drogowcy położyli nowy asfalt oraz utwardzili pobocza. Całą inwestycję za blisko 1,4 mln. zł sfinansował zarządca drogi, czyli starostwo Powiatowe w Zgierzu.

Uroczyste poświęcenie i otwarcie drogi zorganizowano w sobotę 14 stycznia. Do przecięcia wstęgi stanęli przedstawiciele Zarządu Powiatu Zgierskiego: Bogdan Jarota – starosta zgierski, Wojciech Brzeski i Wojciech Budziarki, był wójt gminy Głowno Marek Jóźwiak, proboszcz parafii w Starym Waliszewie ks. Arkadiusz Grodzicki oraz sołtysi z Popowa Głowieńskiego, Mąkolic i Władysławowa Popowskiego: Mirosław Rzeźnik, Wiesław Becherka i Wiesław Dziedziela.
Okoliczni mieszkańcy i przedstawiciele władz gminy Głowno, chcąc symbolicznie podziękować Zarządowi Powiatu Zgierskiego za tę inwestycję, przygotowali poczęstunek w sali OSP w Popowie.

1 komentarz

  1. Batman być musi

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.