Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk odwiedził dzisiaj, 30 września Łowicz. W gabinecie starosty łowieckiego, w uroczysty sposób, podpisał umowy z naszymi samorządowcami na dofinansowanie w tym roku budowy i modernizacji dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.


Umowy te podpisywali wszyscy wójtowie wszystkich gmin powiatu łowickiego oraz burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński. Towarzyszyli im skarbnicy. Władze starostwa umowę podpisały już wcześniej, w Łodzi. 

Karol Młynarczyk mówił, że w tym roku w województwie łódzkim, do rozdysponowania jest 240 mln zł i do realizacji zakwalifikowanych zostało 208 wniosków, jednak już dzisiaj wiadomo, że będą oszczędności po przetargach i kolejne wnioski będą mogły zostać zakwalifikowane z listy rezerwowej.

Do powiatu łowickiego na drogi trafi łącznie 25 mln zł – powiat planuje modernizację 7 dróg, miasto Łowicz – budowę dwóch, w gminach będzie realizowane zwykle więcej niż jedno zadanie.

2 komentarze

  1. Wielki minus dla władz wojewódzkich ,dla kampanii wyborczej przeciągneli przydzielenie pieniędzy do pażdziernika a drogi powinno sie wykonywać przy dobrej pogodzie a nie przy jesiennych deszczach,natomiast plusem jest że dali te pieniądze

  2. To jest fajna i ważna sprawa. Brawo dla władz powiatu. Ale dla autorki to minus za umiejętność pisania. Zapamiętaj, że informacja prasowa ma bardzo prostą konstrukcję: co, gdzie, kiedy. Zaczynaj od końca czyli co podpisano (bo to jest najważniejsze), gdzie (istotne i może świadczyć o randze i uwiarygodnić), kiedy (dla porządku, ale małe ma znaczenie, bo ludzie i tak tego nie zapamiętają). Najważniejsze jest co.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.