Rada Miejska w Głownie spotkała się dziś, 7 listopada, na sesji kończącej kadencję 2014-2018.

Po jednogłośnym podjęciu uchwały zmieniającej budżet, a dotyczącej przede wszystkim zwiększenia o 70 tys. zł dotacji dla przedszkoli niepublicznych, co spowodowane jest wzrostem stawki na 1 dziecko, przyszedł czas na pożegnania i podziękowania, kwiaty, upominki i podsumowania kończącej się kadencji.

Pamiątkowe zdjęcie przed dworkiem. Fot. EWR

Każdy z radnych wybranych w 2014 r. otrzymał z rąk przewodniczącej Magdaleny Szajder i jej zastępcy Krzysztofa Parola pamiątkowy elegancki zestaw piśmienniczy wraz z podziękowaniem za pracę w radzie.

Pamiątki dla radnych kadencji 2014-2018. Fot. EWR

Magdalena Szajder podsumowała, że w okresie 4 lat Rada Miejska w Głownie odbyła w sumie 70 sesji, podczas których podjęła 462 uchwały.

Głos zabrali także: pełniący funkcję burmistrza Głowna Wojciech Baleja (który w nowej kadencji ponownie będzie radnym), członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciech Brzeski, a w imieniu nieobecnego burmistrza elekta Grzegorza Janeczka za współpracę w kadencji 2014-2018 całej radzie podziękowała radna Beata Wszołek-Lewandowska.

Po zamknięciu obrad, dyrektor SP nr 2 w Głownie Beata Pilarska, będąca członkinią  Komitetu Społecznego “Głowieński Dąb Wolności” zachęciła wszystkich zebranych do wsparcia zbiórki na posadzenie przy ul. Zgierskiej dębu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystego zakończenia kadencji.

4 komentarze

  1. Pajace.

  2. A czy burmistrz elekt został zaproszony na tą sesję? Aż dziwne że ktoś w jego imieniu wypowiadał się. Nieobecność to nie w jego stylu.. hmm…

  3. Kocham Głowno

    Czy pani Magdalena Szajder ufundowała pamiątkowy elegancki zestaw piśmienniczy każdemu z radnych za swoje pieniądze ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.