Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach oficjalnie otworzył dziś, 25 stycznia, zmodernizowaną salę konferencyjną. Uroczystość stała się również okazją do inauguracji jubileuszu 60-lecia bratoszewickiego doradztwa rolniczego oraz włączenia się ośrodka w obchody 100-lecia  odzyskania niepodległości przez Polskę.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Uroczystość skupiła przedstawicieli instytucji rolniczych, ale nie tylko. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w Bratoszewicach nie pojawił się dziś wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Zarudzki. Ministerstwo reprezentował Wojciech Petera, doradca szefa tego resortu Krzysztofa Jurgiela. Wśród gości obecni byli również m.in. Przemysław Błaszczyk senator RP oraz Jacek Marek Michalak dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa ŁUW. Lokalny samorząd reprezentowali: burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski oraz członek zarządu powiatu zgierskiego Wojciech Brzeski.

Wielkość i zakres nakładów inwestycyjnych, które w ostatnim czasie przyczyniły się do unowocześnienia ośrodka przy ul. Nowości 32 w Bratoszewicach przedstawił dyrektor ŁODR Marek Sarwa, który to również przybliżył gościom historię tego miejsca. Z kolei z wykładem na temat genezy odzyskania niepodległości przez Polskę wystąpił Tadeusz Morawski, II z-ca dyrektora ŁODR w Bratoszewicach. 

O tym, ile i w co konkretnie zainwestowano w bratoszewickim ŁODR oraz o tym, w jaki sposób może się to przełożyć na jakość obsługi rolników, w najbliższym gazetowym wydaniu WG.

 

3 komentarze

  1. artykuł zdawkowy, napisany ogólnikowo.
    autor nie wspomina (czy specjalnie?!) o kwocie 1 mln 700 tyś przekazanej z Ministerstwa na poczynione inwestycje a jedynie używa zwrotu: wielkość nakładów inwestycyjnych

    nie uroda człowieka a jego praca, zaangażowanie i skuteczność świadczy o efekcie końcowym

  2. Jaki ten PiS ładny i inteligentny

  3. co to za czupiradło z tyłu??????????????????????

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.