W sobotę 6 maja w skansenie wsi łowickiej w Maurzycach spotkali się strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej z terenu powiatu łowickiego, aby wspólnie celebrować swoje święto, obchodzone w dniu świętego Floriana, które przypada na 4 maja. Tym razem świętowano też dwa ważne jubileusze.

Strażackie święto w skansenie w Maurzycach – moment odznaczania Złotym Znakiem Związku OSP RP jednostki OSP w Bielawach i Janusza Bilczewskiego długoletniego prezesa OSP Ratownictwo Wodne w Łowiczu.

Strażacy świętowali 35-lecie powstania Zawodowej Straży Pożarnej i 25-lecie powstania Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu oraz Diecezjalny Dzień Strażaka. Rozpoczęli od mszy świętej w kościele w Maurzycach, której przewodniczył biskup ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej Dziuba.

Po jej zakończeniu strażacy i zaproszeni goście spotkali się w amfiteatrze, gdzie wręczone zostały odznaczenia i okolicznościowe medale. Najwyższe strażackie odznaczenie, Złoty Znak Związku OSP RP otrzymali: jednostka OSP w Bielawach i Janusz Bilczewski długoletni prezes OSP Ratownictwo Wodne w Łowiczu. Sześciu strażaków otrzymało awanse na wyższy stopień służbowy.

Po zakończonej części oficjalnej strażacy obejrzeli występy kabaretowe i udali się na biesiadę.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wicie.

Więcej w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.