Okolicznościowy apel, po którym rozstrzygnięte zostały dwa konkursy inspirowane twórczością Józefa Chełmońskiego odbył się dzisiaj w Szkole Podstawowej w Błędowie. Uroczystość została zorganizowana z okazji przypadającej w tym roku 170 rocznicy urodzin patrona szkoły.

Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie głównie z klasy VII i VIII, ale nie tylko. Wśród występujących osób byli też i uczniowie młodszych klas.

Bezpośrednio po apelu rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs fotograficzny, który skierowany był do uczniów klas IV – VIII. Wpłynęło nań 41 prac.

I miejsce zajęła Beata Klimkiewicz z klasy VIII SP w Błędowie za zdjęcie „Pałacyk w Radziejowicach”, II miejsce – Maja Mużdżyńska z V klasy SP w Bielawach za fotografię „Konie w duecie”, III miejsce – Magdalena Gawrońska z klasy V SP Mastki za zdjęcie „Droga w lesie”. Wręczono też 4 wyróżnienia, które otrzymali: Anastazja Wojciechowska, Katarzyna Zabost, Oliwia Materek i Gabriela Ufa.

Rozstrzygnięty również został konkurs plastyczny. W kategorii klas 0 – II pierwsze miejsce zajęła Julita Gawrońska za pracę „Sójka”, II miejsce – Aleksandra Szuflińska za „Kurkę wodną”, III miejsce – Agata Szatkowska za pracę „Jastrząb. Wyróżnienia: Natalia Major, Wiktoria Szachogłuchowicz.

W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zajęła Maja Rusek za pracę „Dojeżdżacz”, II miejsce – Olga Guz za „Staw w Radziejowicach”, III miejsce – Aleksandra Lebioda za „Babie lato”. Wyróżnienia: Maja Siekiera i Kuba Surma.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.