Strykowscy policjanci zatrzymali 32-latka z pow. łowickiego podejrzanego o kradzież prawie 1500 boksów transportowych oraz innych elementów służących do przewozu ubrań.

Odzyskane boksy. Fot. Materiały Policji

Zatrzymany świadczył usługi transportowe firmie spedycyjnej z siedzibą w strykowskim Tulipan Parku. Jak ustalili śledczy, zadaniem podejrzanego było dostarczanie do sklepów ubrań, które były pakowane w specjalne plastikowe boksy.

W sklepach zostawiał ubrania, a pojemniki zabierał ze sobą, gdyż miał je zdawać w firmie. Początkowo mężczyzna rozliczał się z pobranych skrzynek, jednak od lutego 2017 r. zaczął regularnie co kilka dni wywozić z terenu firmy boksy. Aby sprawa się nie wydała, podrobił firmową pieczątkę i przy jej pomocy fałszował dokumenty firmy poświadczające rozliczenie się z opakowań.

W ten sposób wywiózł łącznie 1456 boksów, 261 wózków transportowych oraz 82 inne elementy skrzynek o łącznej wartości 73.900 zł. Skradzione pojemniki mężczyzna sprzedawał później za 10 zł za sztukę.

Policjanci zajmujący się tą sprawą dotarli do wynajmowanej posesji, gdzie przechowywana była część łupu. Drugą połowę skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali na terenie województwa mazowieckiego oraz w powiecie radomszczańskim.

32-letni mieszkaniec powiatu łowickiego usłyszał już zarzut kradzieży oraz fałszowania dokumentacji, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Podejrzany nie był w przeszłości notowany za konflikty z prawem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.