W czwartek, 28 lutego, o godz. 18.00, wprowadzeniem trumny do bazyliki katedralnej i mszą świętą rozpoczną się uroczystości pogrzebowe pierwszego bp łowickiego Alojzego Orszulika, który zmarł wczoraj, 21 lutego, w wieku 90 lat. W kapłaństwie przeżył 62 lata, z czego przez 30 pełnił posługę biskupią.

Po mszy świętej zaplanowana jest modlitwa indywidualna w intencji zmarłego, która zostanie zakończona Apelem Jasnogórskim. Do godz. 21.00 wystawiona będzie zamknięta trumna z ciałem biskupa.

Następnego dnia, 1 marca, o godz. 10.00 została zaplanowana modlitwa brewiarzowa przy trumnie zmarłego. O godz. 12.00 odprawiona zostanie msza święta pogrzebowa, po której nastąpi złożenie ciała w krypcie katedry łowickiej. 

Dowiedzieliśmy się, że z uwagi na fakt, iż bp Alojzy Orszulik był kawalerem Orderu Orła Białego uroczystości mogą przybrać charakter państwowy, towarzyszyć im będzie m.in. asysta wojskowa.

Biskup Wojciech Osial powiedział nam, że biorąc pod uwagę zaangażowanie w działalność społeczno-polityczną bp Orszulika spodziewa się na uroczystościach pogrzebowych polityków i urzędników państwowych, choć na tę chwilę nie wiadomo, kto z nich przybędzie.

Biskup Alojzy Orszulik odszedł do Domu Pana

Komentowanie nie jest możliwe.