Zablokowany przejazd ulicą Sikorskiego oraz przejście pobliskim chodnikiem – tak, zdaniem niektórych mieszkańców naszego miasta, wygląda rzeczywistość przy galerii handlowej. Wszystko to za sprawą autobusów, które z przystanków sytuowanych po obu stronach wspomnianej ulicy zabierają pracowników do strykowskich magazynów.

Przystanek przy ul. Sikorskiego. Pracownicy magazynów wyruszają do pracy. Na odblokowanie przejazdu oczekuje jeden pojazd. fot. Agnieszka Wojcieszek

Utrudnienia komunikacyjne stały się przedmiotem dyskusji internautów, którzy wskazują, że autobusy, które zatrzymują się na przystankach przy galerii handlowej niemal całkowicie blokują przejazd ulicą Sikorskiego.

Problematyczny jest zwłaszcza przystanek po stronie lasu, gdzie niekiedy zatrzymuje się więcej autobusów, te zaś, stając w kolejce, doprowadzają do zablokowania ruchu samochodów.

Czy przystanek dla autobusów można przenieść w inne miejsce i czy problem nie jest przesadzony – przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowa i Strykowa.

12 komentarzy

 1. Wystarczy stosować się do przepisów. Jest droga rowerowa to jedź tam rowerem a nie spaceruj z psem i smyczą w poprzek ścieżki. Powiedzmy to sobie jasno i głośno tu jest Polska nie oczekujmy tu zachodniej Europy. My się nie zmienimy nigdy.

 2. Kocham Głowno

  Autobusy zatrzymują się tam 3 razy dziennie… Może gdyby w Głownie byłoby więcej pracy to problemu by nie było?

 3. Jeszcze z rok , albo dwa i po pięć na raz będą podjeżdżać . Magazyny budują cały czas a w Głownie jeszcze nowy hotel .

 4. Zainteresowany

  Dla mnie większym problemem tej ulicy są rowerzyści jeżdżący między pieszymi po chodniku, zamiast po ścieżce rowerowej.

  • Dokladnie.Policja powinna karac 500. +.W ubieglym tygodniu pani wjechala we mnie rowerem na Sikoraka.Spodnie do smieci a pani jeszcze mialabfo mnie pretansje.Jesli ta pani to czyta to ostatni raz na policje nie zadzwonioem

  • Bo ktoś tę drogę dla rowerów zaprojektował tak inteligentnie, że w większości przypadków jest ona nie do użytku z powodu braku zjazdów na ulicę np. na wysokości wjazdów na osiedle. Wjedziesz na ścieżkę przy Galerii, zjechać możesz dopiero na wysokości drogi do ZWSR. Pojedziesz dalej – zjechać możesz dopiero przy Monte Cassino.

   W tej sytuacji rowerzysta powinien jechać jezdnią, ale Sikorskiego samochody poruszają się dosyć szybko i zrozumiałe jest, że niektórzy rowerzyści jazdy jezdnią się boją.

   • Zainteresowany

    Czyli trzeba wyremontować ścieżkę rowerową pod kątem zwiększenia ilości zjazdów.
    Miasto może się wykazać.

   • to moze ta ścieżkę rowerowa zaprojektować TREN SAM DEBIL co projektował pobliską galerie

    takie piękne miejsce , nad jeziorem tak spier..lic
    parking za mały ,wózkiem sklepowym nie podjedziesz , TIR z dostawa towaru po chodnikach jeżdzi i o sklepy zawadza -masakra

    powinni tego “fachfca ” za jaja powiesic na tej galerii zeby juz nic wiecej w zyciu nie projektował

 5. Przecież te autobusy nie zatrzymują się co godzinę.

 6. Kiedy święte słowa oburzenia na utrudniony przejazd Bielawską przy Zgierskiej, zasłonięte przejście dla pieszych na Zgierskiej przy Strażackiej przez parkujących, zastawione chodniki na oś.Kopernika? Pachnie rasizmem, na zdrowie Polacy.