Od poniedziałku 28 maja podróżujący pociągami na Warszawy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami, mającymi związek z modernizacją posterunku kolejowego Warszawa Włochy.

Stacja Łowicz Główny
Stacja Łowicz Główny

Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego w PKP PLK opracował awaryjną organizację ruchu, która ma minimalizować opóźnienia pociągów. Wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu pociągów na linii Warszawa – Skierniewice (odcinek Warszawa – Grodzisk Mazowiecki) i Warszawa – Łowicz Główny (odcinek Warszawa – Błonie). Niektóre pociągi na wskazanych odcinkach zostały odwołane, bądź kursują w skróconej relacji. Wprowadzono dodatkowe zatrzymania pociągów PKP IC.

Łącznie odwołanych zostaje 7 pociągów w całej relacji, zaś 2 będą kursować w skróconej relacji (ale obie te zmiany nie dotyczą pociągów przejeżdżających przez dworzec Łowicz Główny), tak samo jak w okresie od 21 do 25 maja (do dzisiaj). W przypadku pociągów przejeżdżających przez Łowicz nie są przewidziane utrudnienia większe niż dodatkowe postoje na trasie (ale tylko około minuty).

Zarządzone zostało nadzwyczajne wzajemne honorowanie biletów KM, IC na odcinku Warszawa – Skierniewice i Warszawa – Łowicz Główny. Finalizacja prac na posterunku Warszawa Włochy planowana jest w dniach 31 maja – 4 czerwca.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.