Dzisiejsza noc może przynieść pogorszenie warunków drogowych. Temperatura ma spadać i jutro w ciągu dnia być o kilka stopni niższa niż obecnie. Może to spowodować większość śliskość dróg – nawet tych dobrze odśnieżonych i posypanych.

Aktualnie wszystkie drogi powiatowe w łowickiem są przejezdne. – W tej chwili jeszcze chodzi prawie cały nasz sprzęt, łącznie 13 lub 14 pługopiaskarek na ciągnikach. Mamy do utrzymania około 580 kilometrów dróg – powiedział nam koordynujący odśnieżanie dróg powiatowych Krzysztof Zieliński z Powiatowego Zarządu Dróg. – Pierwsze nasze pługi wyjechały pomiędzy 2 a 3 w nocy ze Zdun i Kocierzewa. Z bazy w Krępie wyjechaliśmy około 4 rano – powiedział nam Zieliński.

– Wszystkie drogi mamy zrobione, ale jest miejscami bardzo ślisko pomimo tego, że sypaliśmy solą – powiedziała nam Grażyna Kaczor z łowickiego oddziału Zarządu Dróg Wojewódzkich. W godzinach przedpołudniowych sprzęt ZDW był zaangażowany głównie do poszerzania poboczy oraz dodatkowego sypania solą. Wszystkie drogi wojewódzkie w powiecie łowickim były przejezdne. – Trzeba jednak uważać na śliskość – powiedziała nam dyrektor Kaczor.

– Nasze drogi już od około godziny 6 były dobrze utrzymane i w większości czarne. Sprzęt oraz kierowcy pełnią dyżury całodobowe. Jeśli będzie trzeba, to będziemy sypać więcej – zapowiada szef łowickiego Zarządu Dróg Krajowych Paweł Chojnacki. Podobnie jak przy ostatnich większych opadach śniegu, wiele osób miało natomiast problem na drodze krajowej doprowadzającej i wyprowadzającej ruch do Łodzi. – Jak jechałem tamtędy około godziny 6-7, to trasa była prawie zablokowana przez TIR-y aż do Imielnika – powiedział nam jeden z kierowców.

((mak) | reporter@lowiczanin.info)

Komentowanie nie jest możliwe.