Tylko w czasie minionego weekendu doszło do kilku kradzieży na terenie powiatu łowickiego. Najwięcej było ich w piątek 19 maja. Łupem złodziei padały m.in. pieniądze, telefon, ale także sprzęt z garażu i posesji.

Policja, fot. arch. NŁ
Policja, fot. arch. NŁ

Do kradzieży ula z rojem pszczół doszło w piątek, 19 maja, przed południem w Uchaniu Dolnym. Zgłoszenie policjanci otrzymali jeszcze tego samego dnia o godz. 16.50. Nieznani sprawcy dokonali kradzieży na szkodę 56-letniego mieszkańca powiatu łowickiego. Wartość ula z wyposażeniem i rojem to ok 1 tys. złotych.

19 maja na ul. Dworcowej w Łowiczu, między godziną 13.30 a 14 doszło do kradzieży z portfela z kwotą 180 zł, dowodem osobistym i kartą płatniczą. Dokonał jej nieznany sprawca, wykorzystując nieuwagę 42-letniego mieszkańca Łodzi. Kradzież zgłosił ów mężczyzna jeszcze tego samego dnia o godz. 16.30.

Również w piątek, 19 maja, na targowisku miejskim doszło do kradzieży telefonu komórkowego Sony Xperia M5 na szkodę 35-letniego mieszkańca Łowicza. Stratę oszacowano na kwotę ok. 700 zł.

19 maja o godz. 15.30 policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży łyżki do koparki na szkodę mieszkańca powiatu łowickiego. Łyżka była odłączona od maszyny, jej waga to nawet ok 200 kg. Wartość strat oszacowano na ok. 2 tys. zł. Kradzieży dokonali nieznani sprawcy w Bednarach.

Między 18 a 20 maja nieznani sprawcy dokonali kradzieży sprzętu elektrotechnicznego z garażu w Zakulinie w gminie Łyszkowice. Starty oszacowano na ok. 1.250 zł na szkodę 56-letniego mieszkańca powiatu łowickiego. Zgłoszenie o kradzieży policjanci przyjęli w sobotę 20 maja o godz. 16.30.

1 komentarz

  1. W końcu policja zaczyna ujawniać najbardziej dokuczliwe dla społeczeństwa przestępstwa a nie tylko same stłuczki…