Uzdrowiska w Polsce zawieszają działalność z powodu zagrożenia koronawirusem. Oznacza to, że nie będą w nich przyjmowani nowi pensjonariusze.

Rzecznik łódzkiego NFZ Anna Leder. fot. NFZ Łódź.

O sytuacji poinformowała nas rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia Anna Leder. Zawieszenie to związane jest z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

Uzdrowiska zawiesiły swoją działalność od 14 marca do odwołania, dotyczy to wszystkich osób posiadających, potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe. 

Skierowanie nie traci ważności, będzie zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących.

Jednocześnie NFZ zapewnia, że osoby, które już znajdują się na turnusie uzdrowiskowym, mogą go dokończyć lub przerwać i wrócić do domu. Decyzja pozostaje w ich gestii. 

Szczegółowych informacji udzielą oddziały wojewódzkie NFZ – kontakt z Łódzkim OW NFZ pod numerami telefonów: 42 275-40-83, 42 275-40-89, 42 275-40-81. Dyżur telefoniczny trwa od w niedzielę 15 marca do godz. 18.00

Tagi:

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.