Ulicami Łowicza, z kościoła pijarskiego do parku Błonie, po raz szósty przeszedł dzisiaj, 2 czerwca, Marsz dla Życia i Rodziny. Główną gwiazdą rodzinnego pikniku po marszu był zespół Arka Noego.

W tym roku hasło marszu brzmiało: “Rodzice wiedzą, jak wychowywać najlepiej”. Tak jak co roku, uczestnicy podkreślali rolę tradycyjnego modelu rodziny, jako jednej z podstawowych wartości, silnie akcentując ich genezę w Biblii i wierze chrześcijańskiej (wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się od mszy świętej w kościele pijarskim). W tym roku nacisk kładziony jest także na prawo rodziców do wychowywania dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami, w przeciwstawieniu do szkolnych zajęć edukacji seksualnej proponowanych przez szeroko rozumiane środowiska LGBT.

Pod wrażeniem organizacji wydarzenia w Łowiczu był Paweł Kwaśniak, jeden z głównych inicjatorów Marszów dla Życia i Rodziny w Polsce. Podziękował on władzom powiatu łowickiego, za wprowadzenie – jako pierwszy samorząd w kraju – Samorządowej Karty Praw Rodzin.

Choć marsz i piknik mają oczywiście wyraźne przesłanie światopoglądowe, to dla wielu uczestników są przede wszystkim okazją do dobrej, radosnej zabawy – wspólnej dla dzieci, rodziców, jak i dziadków. Trzeba przyznać, że atrakcji było co nie miara.

Na scenie, oprócz wspomnianej już Arki Noego, zaprezentowały się też dzieci ze wszystkich łowickich przedszkoli.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju oraz społeczny komitet organizacyjny. Aktywnie wsparły ich miejskie i powiatowe władze samorządowe, a także wiele działających w mieście i w powiecie instytucji i organizacji pozarządowych.

 

48 komentarzy

 1. Środowisko gejowskie w takim Łowiczu praktycznie nie istnieje wiec to jakis wydumany wróg .Podstawą dobrego wychowania jest wysoki poziom moralny rodziców , świadomość otaczającego świata , szacunek dla innych ludzi ,pracy i własności … Tymczasem mamy czasy gdy mozna kupic sobie głosy tych rodziców przed wyborami płacąc im 500 złoty ! To jest dopiero niemoralne i niszczy dusze młode człowieka ! Po co pracować po co sie uczyć , zagłosuj na tych co ci dadzą i wystarczy ! Ochyda moralna !

  • Nie bierz 500 i nie głosuj.

   • Rzadko przyłączam się do wpisów, ale tu jest ciekawie. Jak widzę 500 plus ma swoich obrońców. To dobrze, bo sama idea ok, beneficjenci różni, ale pomysł dobry. Jednak szalony jest naród. Poczytajcie wpisy sprzed kilku miesięcy (wybory na burmistrza). Szczególnie dobre są te: “żeby tylko w Łowiczu nie wygrał PiS”. Była tego masa. Wiosną 2019 r. w powiecie i mieście PiS miażdży konkurencję. Jak miło przekonać się jakimi niektórzy są … ludźmi. Przy czym tu akurat “człowiek” nie brzmi dumnie.

   • Wybory przegrane, szczekaczki pozamykane.

 2. Tylko Geje w kagańcach i ćwiekach z gołymi tyłkami maja prawo do parady … na to wychodzi

  • Tylko Tobie na to wychodzi. Każdy ma prawo. Mnie też drażnią parady LGBT, ale tylko te ekstremalne. One są niesmaczne i szkodzą samym protestującym. Pozostałe są ok. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby mój syn był gejem, mam do orientacji zdrowy stosunek, nic mi do tego. Nie dziwię się więc piszącym negatywne komentarze o marszu. Ludzie wznosili hasła o normalności, co oznacza, że pozostali nie są normalni, szczególnie geje. Tak nie wolno dzielić ludzi.

   • Ja do koscioła nie chodze ale nie chce patrzec na niesmaczne i wulgarne parady gejow …w tej paradzie nic niesmacznego nie było i chyba nikomu nie powinna przeszkadzac….co innego gdyby te pary hetero macały sie po tylkach wulgarnie całowały pokaxywały nagie dupy i piersi…..a tak robia ludzie ze środowisk Lgbt….syn zostanie gejem to przynajmbiej sie nie rozmnoży i chory łep się bie rozsieje

   • Z Twojego wpisu Eryku wynika, że nie tylko kościół omijasz, szkołę też. Po pierwsze czytaj ze zrozumieniem (poziom szkoły podstawowej) napisałem, że mnie też drażnią obsceniczne parady LGBT. Nigdzie nie napisałem, że Marsz dla rodziny był niesmaczny, więc skąd taki wniosek? Po drugie słowo “łep” piszemy poprawnie “łeb”. Co do samego mnożenia, to wystarczy mi mnogości patologii rozsiewającej nasienie ubogie moralnie i intelektualnie. Patologii chamstwa i nieudacznictwa mnożącej się za 500 plus.

   • Widzu z jednej strony próbujesz się przedstawić jako osoba tolerancyjna,nowoczesna i wykształcona by za chwilę swymi wypowiedziami udowodnić nam że jesteś zwykłym maleńkim prostaczkiem ………. nie tak łatwo pozbyć się słomy

   • Dokładnie. Widz-geniusz wie najlepiej o rozmnażaniu swoich rodaków.

  • Co do samej normalności MASZERUJĄCYCH, mam szereg wątpliwości. Religia w szkołach od lat 90-tych. Pokolenie nieustannie uczone religii od 1 klasy podstawówki właśnie zaczyna zakładać rodziny. Liczba rozwodów wśród tych ludzi jest rekordowa, a wiedza na temat podstawowych dogmatów wiary żałosna, nie wspomnę już o braku elementarnej wiedzy o treści Pisma Świętego. Strony z sexem są w Polsce w top 3 najpopularniejszych. Nikt mi nie dotąd nie wykazał związku powyższego z LGBT.

  • Chrońmy młodych, bo są głęboko zakorzenieni w naszej wierze. To szczytna idea, ale na majowe niedawno, na mojej ulicy przychodziły tylko panie 60+. Nikogo młodego. W kościołach młodych jak na lekarstwo, tylko pod przymusem albo na jakoś większą okazję: bierzmowanie, ślub, chrzest. Powołań w zasadzie brak, co widać w naszym seminarium. Niestety prawda jest taka, że każdy klepie pacierze bez wiary. Decyduje nacisk rodziny i tradycja. Podobne marsze coś mają pokazać, ale chyba licho wyszło.

  • I na koniec ciekawa statystyka. W Polsce kwitną portale pośrednictwa pomiędzy prostytutkami a klientami. Mikro % stanowią podobne portale dla LGBT. Kto do cholery korzysta z tych PAŃ lekkich obyczajów, bo przecież nie geje. Zapewne ojcowie NORMALNYCH rodzin. Ponad 90% katolików w Polsce, podobne marsze w kraju, omadlanie granic różańcem, krzyże w każdym urzędzie, religia w szkole a nawet w przedszkolu – to powinno doprowadzić sex biznes do agonii, a tu interes aż kwitnie, ciesząc wszystkich hetero.

  • Nikomu niczego nie chce udowodnić. Znam swoją słomę w butach. Szczególnie mi z nią dobrze jeśli przypomina mi o niej ktoś taki jak Ty czy Eryk. Wtedy staje się walorem, a nie wadą. Przyznam, że czasem czytam wpisy wam podobnych i czuję się jak w solidnej stodole. Zaduch, wszędzie słoma (trochę mojej też) i nikt nie chce uchylić wrót, żeby trochę przewietrzyć. Przyczyna prosta – kto w tym smutnym państwie chce uchylić choćby lufcik dostaje w łeb, czy jak pisze Eryk w “łep”. Pewnie dlatego tak lubię Mrożka, ale pewnie dla Was to o niczym nie świadczy i nic nie znaczy.

 3. Chodziłem na tzw religie po lekcjach , odbywała sie na parafiach przy kościołach i moim zdaniem tak było lepiej . Zgadzam sie ze środowisko Lgbt zbyt śmiało sobie poczyna stawiając rzadania ktore sprzeczne sa nawet z biologia . Natomiast prawem 12-15 latka jest to ze jesli ta biologia w nim działa to Państwa obowiązkiem jest mu zapewnić wiedzę na ten temat .

 4. Do wszystkich z pod tęczowej flagi którzy tu tak ochoczo rzucacie kamieniami…., jeśli oczekujecie szacunku i tolerancji ,to najpierw okaż cie ją sami………….

 5. Nikt mi nie wmówi, że tu chodzi o prawo do wolności w wychowywaniu dzieci. Wykorzystywanie szkół i przedszkoli w takich religijno-politycznych imprezach to właśnie jest narzucanie rodzicom swojej woli i swojego punktu widzenia. A skoro niby chodzi o prawo dowolnego wyboru, to dlaczego chcę zakazywać w szkołach dodatkowych, nieobowiązkowych zajęć?

  • Kto chciał to poszedł. Nikt nikogo nie zmuszał. Nagle zrodziła się fala nienawiści wobec Kościoła. Zarzucacie Kościołowi że narzuca swoje poglądy a wy robicie to samo. I to jest normalne? Prawie 2000 lat temu też był taki tłum co krzyczał “ukrzyżuj go, ukrzyżuj”.

 6. zamiast kase na te parady etc dali by kase rodzinom z dziecmi z zespolem dawna/niepelnosprawnymy jak tak sa przeciwko aborcji. HIPOKRYZAJA weiksza niz u klechow

 7. Dlaczego nie ma napisane ze współorganizatorem było centrum kultury turystyki i promocji ziemi łowickiej ? Przecież to oni zapłacili kupę kasy za główna atrakcje czyli występ Arki Noego ? Warto poprawić materiał

 8. WSTYD !!!! I te dzieci które są zmuszane do tej okropnej parady, trauma na całe życie jak w przyszłości zobaczą w czym brały udział

 9. Ten marsz to żenada i wstyd dla Łowicza

 10. Już jest afera z kasą dla księdza z filmu Sekielskich.Czyli zrobiony pod wybory.A w Łowiczu tyle lat pedofil był trenerem i też nikt nie reagował,czyli nie tylko księża.

 11. A później dzieci w beczkach

 12. Anielice z 2

 13. Stachu ze stachlewa

  Jindrek napisol prawde,muj swogier kacper z kumpiny tyz tak muwi bo ksiundz kiedys lobmacywol jego slubnom babe i dostol lod ni(zoska ji na imie)kopa w jaj*a

 14. Brawo nie dla homo lobby!

  • A jak to się ma do homo lobby, jak to nazywasz, które w kk ma się całkiem dobrze? Krzysztof Charamsa bardzo ładnie to opisał swego czasu 🙂

 15. Zgadzam sie z przedmowca. BRAVO !

 16. Sprawiedliwie by bylo gdyby po tym marszu na muszli wyswietlili by film braci Sekielskich “Tylko nie mow nikomu”bo jezeli Kk krytykuje LGBT to uwazam ze pedofilia i krzywdzenie dzieci jest gorsze!Poza tym w srodowiskach koscielnych jest wielu klerykow LGBT!