W Gimnazjum w Błędowie zamknięto realizowany od marca projekt „Spotkanie z Szekspirem” realizowany z okazji 400. rocznicy śmierci wielkiego dramaturga i poety.
Dzisiaj, 24 listopada, młodzież przygotowała program artystyczny, podsumowujący kilka miesięcy pracy. Najpierw przed szkolną publicznością i gośćmi został zaprezentowany biogram Szekspira, z próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego był on twórcą tak ważnym dla świata.

Później uczniowie zaprezentowali inscenizacje trzech najbardziej znanych scen z ogromnego dorobku dramaturgicznego mistrza. Wybór padł na na scenę z wiedźmami otwierającą „Makbeta”, monolog Hamleta z czaszką Yoricka oraz scenę na balkonie z „Romea i Julii” – tą ostatnią w dwóch wersjach, tradycyjnej i uwspółcześnionej.

Był też pokaz mody retro oraz rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu wiedzy o Szekspirze. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęli ex aequo Bartosz Wojciechowski i Michał Jabłoński (Gimnazjum w Błędowie), druga była Karolina Muras (Gimnazjum w Błędowie), a trzecia Kinga Stasiak (Gimnazjum w Bielawach).
O tym co współczesnych gimnazjalistów najbardziej urzeka w dramatach mistrza angielskiej i światowej literatury – za tydzień w Nowym Łowiczaninie!

 

Komentowanie nie jest możliwe.