Winnica, w której posadzonych będzie 200 sadzonek winorośli w 12 różnych odmianach powstaje na około 11-arowym poletku przed wejściem do budynku Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pasjonatów i rolników coraz bardziej zainteresowanych uprawą winorośli. Wina nie będziemy robić, ale mamy nadzieję, że za dwa lata będziemy mieli mnóstwo owoców i jeszcze więcej wiedzy na temat uprawiania winorośli w centrum Polski – mówi dyrektor ŁODR Tomasz Kopera.

Bratoszewicka winnica będzie miała charakter doświadczalny i powstaje przy współpracy Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Doradcy ŁODR wspólnie z pracownikami skierniewickiego instytutu wybrali wcześniej 12 odmian winorośli o różnych cechach użytkowych.

W winnicy będą odmiany przerobowe, deserowe, jak i altanowe, aby było możliwe zdobycie i przekazanie praktycznej wiedzy zainteresowanym producentom rolnym oraz działkowcom.

1 komentarz

  1. Zamiast tych winnic to prosimy naszą kochaną dyrekcję WORD-U o parkingi dla pracowników i gości , którzy przyjeżdżają na szkolenia —- bo niestety nie ma gdzie auta zaparkować !!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.