W czwartek, 16 sierpnia o godz. 9.30 przed bramą główną Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej przy u. Przemysłowej w Łowiczu zostanie zorganizowany protest. Jego organizatorem jest Waldemar Wojciechowski z Wicia w gminie Kocierzew Płd. – rolnik, członek spółdzielni i delegat na walne zebranie.

Zachęca on do udziału w proteście nie tylko członków spółdzielni i rolników, ale też pracowników i byłych pracowników zakładu, a także wszystkich, którym los OSM Łowicz leży na sercu.

W rozmowie z nami Waldemar Wojciechowski powiedział, że jego zdaniem miarka się przebrała i trzeba powiedzieć: dość tego! Jest zaniepokojony docierającymi do niego i wielu rolników informacjami o zadłużeniu spółdzielni, planach sprzedania jej prywatnej firmie. Chce się domagać rzetelnych informacji z pierwszej ręki.

Liczy, że dołączą do niego osoby, które uważają, że trzeba zachować mleczarnię jako spółdzielnię i ochronić markę Łowickie, bo ona jest wielkim kapitałem nie tylko dla spółdzielców.

Ma nadzieję, że protestujący będą mogli wejść na posiedzenie Rady Nadzorczej Spółdzielni, która tego dnia ma spotkać się o godz. 10.

53 komentarze

 1. Wojciechowski Zbawiciel z pis . Sygnalistę wprowadzi kampania rozpoczęta

 2. Czy na takie protesty nie jest za późno? Gdzie rolnicy byli wcześniej. Wcześniej płacono im może nie za dużo ale ceny były stabilne. Zgodzili się na to, że troszkę więcej będą mieli za mleko – nowy zarząd obiecał – i wszystko przyklepali. Mają za swoje. Nie żal mi ich. Tak to jest jak chłop zabiera się do rządzenia wraz z niszczycielskim nowym zarządem.

 3. A w ogóle i w szczególe, czy dzisiaj Zarząd stawił się Kombinacie? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie …
  Jak sterowany ten OSM dzisiaj jest, jaki kierownik lub kierowniczka zawiaduje? Czy familje som jeszcze, czy f…king boxy popakowane? Czy jest jeszcze z kim i o czym rozmawiać? Co ludzie mają robić, co produkować, komu oferować, za ile i po co …

  • Gdy z komina już nie dymi

   Człowiek robi się zgryźliwy

   Gorycz zjada mu podroby

   Jad uderza mu do głowy

   Gdy z komina już nie dymi

   Świat ponury, robaczywy

   Nawet słońca blask nie cieszy

   Żaden dowcip już nie śmieszy

   Gdy nie dymi już z komina

   Człowiek zaraz zapomina

   Jaki był przed paru laty

   Jak smakował mu świat cały

   Zacznij walkę z zegarem

   Jeszcze nie jesteś stary

   złam wskazówkę

   I uduś kukułkę

 4. Przestańcie straszyć prywatną firmą, bo to właśnie Polmlek jest JEDYNĄ SZANSĄ na utrzymanie marki Łowickie na rynku. Nie oszukujmy się, spółdzielnie pierwsze co zrobią, to wygaszą naszą markę i będziemy produkowali dla innych (chyba nie myślicie, że takie Łaciate nagle zniknie…). Polmlek utrzyma naszą markę, czyli dalej będziemy obecni i nie zmarnujemy tego, na co wiele lat pracowaliśmy.

  • Polmlek utrzyma nasza marke…wez chłopie zioła zmień, bo te naprawdę Ci szkodzą.

   • A niby czemu miałby ją wygasić!? Pomyśl logicznie – im potrzeba naszej marki. Polmlek to szansa dla Łowickiego na zwiększenie udziałów w rynku… zacznijcie myśleć biznesowo!

   • Krzysztof do czego Polmlekowi marka Łowicka? Przecież ta marka już od dawna nie liczy się na rynku. Dąbrowski ją od 10 lat niszczył błędnymi decyzjami.

  • Wyluzujcie, wysprzątajcie swój bałagan, swoimi rękoma lub rękoma spoza układu. Ustabilizujcie co się da. I wtedy decyzje, czy w tą, czy w tamtą stronę. Teraz to jak zamąż pójście, z powodu wpadki z murzynem na wakacjach i do tego bliźniaki jeszcze….
   Każdy nowy Pan będzie chciał to złapać, za darmochę, żeby mu jeszcze dopłacili, a i tak łaskawcą był.
   Spokój potrzebny …

   • Masz cos przeciwko murzynom? a blizniaki z murzynem, to gorzej niż blizniaki z białym?
    Posprzataj najpierw w swojej głowie, ustabilizuj się, uspokój, a potem pouczaj … swoje dzieci.

   • Ale z arabem to już hańba.
    Do wielbicielki multi kulti.

 5. Paweł osmŁ

  Dużo ludzi pod mleczarnią? Ktoś widział?

 6. Wszyscy, no prawie wszyscy piszecie, że kierowcy kradną, członkowie zarządu kradną, pracownicy kradną, rolnicy oszukują i nie wiadomo kto jeszcze. Z taka wiedzą należy zgłosić się do prokuratury. Opowiedzieć kto, gdzie, komu i kiedy. Czemu milczeliście do tej pory ? A tak dla przyzwoitości: jak już szargacie cudze nazwiska, to przyzwoicie byłoby podpisać się swoim.

  • produkty łowickie najdroższe na rynku,pod wzdem jakosci najgrosze, czyli koszty produkcji tez niskie , za mlekoplaca najmniej w całym kraju. wiec generalnie zysk powiniem być niesamowity. wiec gdzie sa te pieniadze? na caritas przelewaja czy Rydzykowi. a twoje nazwisko to Bogusław czy jak bo nie moge sie doczytac????

  • Tym bardziej powinieneś przedstawić się z nazwiska. Nie szkalujesz nikogo, jesteś taki fajny, pouczasz innych jak się mają zachować, więc nie masz się więc czego wstydzić, a na pewno ujawnienia nazwiska, PRAWDA?

 7. Niech skarbowy zajmie sie kierowcami i ich majątkami jakich sie dorobili bo chyba nie z tej pensji 2 tys z kawałkiem. Za takie pieniądze sie tak nie żyje i w takich willach nie mieszka jak oni mieszkaja i zyja. A jak władze narobily długów to niech oddadzą swoje majątki i idą pod most mieszkac a nie my teraz będziemy swoimi udziałami kryć ich brudy.

 8. Kierowcy krecili tylko z kim? Moze z rolnikami? A ci jeszcze wodę leli. Pytanie czy jeden z trch rolników to nie przyjaciel Waldka?

 9. Do Bolka. Siedział cicho bo też kierowcom dawał?. Cztery lata temu przed wyborami też było głośno o nim, jak to rolnicy będą mieli dobrze i co mają. Fige.

 10. MOZE WOJCIECHOWSKI I KARIEROWICZ, ALE NIECH KRZYCZY, NIECH CHOCIAZ JEDEN KRZYCZY, JAK RESZTA MILCZY I POZWALA NA TAKIE RZECZY.KIEROWCY Z WYPŁATA 2 TYS DOMY BUDUJĄ, LIMUZYNY KUPUJA I NA WAKACJE JEŻDZA, ZA CO??? OTÓZ ZA MLEKO,ZA PALIWO,ZAPOTŁUCZONE SAMOCHODY, ŁAPÓWKI BRANE OD ROLNIKÓW. NO I NIKT TEGO W OSM NIE WIDZI? TYLKO ROLNIK WIDZI? ALE DĄBROWSKI UWAZAŁ ZE ,MAŁO ZARABIAJĄ TO NIECH SOBIE DOROBIA, OKRADAJAC ROLNIKÓW , PRZECIEŻ NIE DĄBROWSKIEGO BO TO NIE JEGO BYŁO. TO CO MU ZALEŻAŁO

  • SzachMlecz

   Przecież to zwykłe zapóźnienia w skupie, które można rozwiązać w ciągu miesiąca. Albo dokładne opomiarowanie zaworów albo transport skupowy na zewnątrz do firmy niezależnej. Wszystko można jak się chce. Przecież inni tak zrobili dawno. Druga sprawa, to brakuje kierowców i spokojnie mogą sobie zarobić więcej w prywatnych firmach. Z przyzwyczajenia siedzą póki się coś tam daje, więc albo się udaje się, że im się płaci, a oni udają że są OK albo płacisz jak na rynku i rozliczasz jak na rynku. Komuna skończyła się w czerwcu 1989 r w tym kraju.

   • co maja długi zrobione przez dąbrowskiego do chwilowych zapóznien w skupie, to nie jest kwestia miesiaca tylko upadłosci zrobionej przez kilka lat.A kierowcy z przyzwyczsjenia tam nie siedza tylko z za drobre pieniadze, 2 tys pensji, 4 tys dorobione. nich idą do prywatnej firmy i zobacza jak sie pracuje, jak sie samochody szanuje, jak sie paliwa pilnuje i towaru . dać im normalna pensje i nie pozwolić na okradanie

 11. Wojciechowski – Ludzie on już w Samoobronie działał i szefował w Powiecie, to zwykły karierowicz teraz jak mleczarnia leży na kolanach to sie znalazł i będzie kopał leżącego trupa bo za dwa miesiące wybory to dobrze by się wylansować przed wyborcami. A gdzie był wcześniej ja nie członek Mleczarni już dawno wiedziałem że tam lody i przekręty robią a on wielki sprawiedliwy teraz się dowiedział, komu ty cwaniczku ten kit wciskasz.

  • A co może Ty jego konkurent jesteś? Gdzie ty byłeś jak zaczęli lody kręcić? Gdzie byłeś jak zaczęli rebrending czy jak to tam się nazywa opakowań na nikomu nieznane? Wtedy już na forach ludzie pisali że robią wszystko żeby obniżyć wartość marki. Teraz mondrala się znalazł bo skręca się z zazdrości że ktoś się odważny znalazł kto nie boi się że mu po parametrach pojadą.

 12. Tak tak poczekajcie jeszcze trochę to podzielicie los ROTRU !!! Zamist cieszyć się zę chcą Wam pomóc inne dobre spółdzielnie to wydaje się Wam że dacie radę. Dobrze że macie w radzie mądrego człowieka Krzysztofa Kucharczyka tylko w nim nadzieja. By się nie zdziwił jakby spółdzielnie zainteresowane współpracą odstąpiły od rozmów.

 13. Radosław P.

  Mam także nadzieję że protestujący odpowiednio ocenią postawę obecnego jak i przede wszystkim poprzedniego przewodniczącego rady.

 14. Radosław P.

  Brawo panie Waldemarze. Wreszcie trafił się ktoś odważny kto potrafił skoordynować działania sfrustrowanych obecną sytuacją ludzi.

 15. Ten Pan Wojciechowski z ludźmi powinni nie wpóścić na zakład tych pośpiesznie zdążających w stronę Łowicza zaborców. Najpierw podejmujemy jeszcze próbę łowickiej samoistnej działalności.

  • … Wywalić ten nieudolny zarząd powołać nowych dać im czas np do końca roku, nie przeszkadzać co nie znaczy że oczy zamykać tak jak rada przy tym zarządzie. Jak sytuacja się nie poprawi to od nowego roku dopiero szukać kumpli.

   • Acha jeszcze chyba Panu Dominikowi trzeba podziękować. Pokładałam w nim duże nadzieję, a tu trzy miesiące stracone

 16. Po pierwsze trzeba podziękować zarządowi za to co zrobił z nasza mleczarnia po drugie podziękujmy kierowcą którzy “wypijają” naszs mleko a po trzecie bądźmy wdzięczni szanownemu laboratorium, które spija nasze parametry. Ostrzyć widły chłopy i do boju!

  • ZARZĄDOWI TO NIE MA ZA CO DZIĘKOWAĆ,ANI RADZIE, TYLKO PANU DĄBROWSKIEMU. ZNISCZYŁ OSM, ZADŁUŻYŁ MAKSYMALNIE , ZATRUDNIŁ CAŁA RODZINE, POZWALAŁ NA TO BY KIEROWCY KRADLI ILE WEJDZIE, A TERAZ TO ON SIE SMIEJE W GŁOS I JEST IM WDZIECZNY ZE GO WYWALILI. UMYŁ OD WSZYSTKIEGO RĘCE.A PANI PREZES I NOWY ZARZAD TO ZWYKLI ZACHŁANNI LUDZIE. WIEDZIELI DOKADNIE ŻE MLECZARNIA LEŻY I TONIEW DŁUGACH I ONI SAMI NIC NIE WYCUDUJĄ NIC NIEROBIAC, ALE PRZECIEZ DOBRY I ROK CZY DWA JAK SIE SUPERPENSJE ODBIERAŁO,PRZECIEZ NIKT IM TERAZ TEGO NIE ODBIERZE.

 17. Mokebe z Betlejem

  Elo tu Mokebe … słychać mnie … ten z Tel Avivu to fałszywy. Prawdziwy Mokebe to z Betlejem jest.

 18. Rolnicy, ostrzcie widły całą noc i wyścielcie gnojem taczki! Podziekujcie zarządowi za to, co zrobili z naszą mleczarnią!

  • Termin bardzo ważnej Rady chyba wybrany świadomie specjalnie, wciąż ładna pogoda+wakacje+długi weekend.
   Więc frekwencja i siła opozycji normalnych ludzi pracy potencjalnie mniejsza, bo i życie rodzinne prowadzą. A nie knują. Ale jest jak jest.
   Szacunek dla Pana Waldemara, może uda się całą sprawę i rozdania przesunąć na początek września, wtedy lud pracujący zjedzie z kanikuł i podejmie właściwe działania. Pracownicy i przedstawiciele Związków Zawodowych jednak powinny się włączyć w sprawę zdecydowaniej, bo do czegoś zostali powołani i zaufani:

   • Misja
    1) OBRONA INTERESÓW ZAWODOWYCH, MATERIALNYCH, SOCJALNYCH I KULTURALNYCH PRACOWNIKÓW ORAZ ICH RODZIN;
    2) OBRONA PRAW PRACOWNICZYCH W ZAKRESIE WYKONYWANEJ PRACY ZAWODOWEJ, WYNAGRODZENIA, WARUNKÓW SOCJALNO-BYTOWYCH ORAZ BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY; 3) HARMONIZOWANIE DZIAŁANIA ZAKŁADU PRACY Z INTERESAMI PRACOWNIKÓW; 4) ODDZIAŁYWANIE NA RZECZ DEMOKRACJI, PRAWORZĄDNOŚCI, SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ, KOLEŻEŃSKIEJ SOLIDARNOŚCI W STOSUNKACH MIĘDZYLUDZKICH; 5) KSZTAŁTOWANIE AKTYWNYCH POSTAW DZIAŁANIA DLA DOBRA ROZWOJU SPÓŁDZIELCZOŚCI MLECZARSKIEJ;

 19. Ajwaj z telawywu

  W mordę jeża … nic nie wyszło mi że spisku. Tyle się nalatałem z Tel Avivu, żeby przejąć tę najcenniejszą mleczarnię na świecie. Aj waj co robić … protestują … może mnie rabin przemyci pod korzuchem … … aj waj aj waj. Chciałem dać za mleczarnię 5 zeta i czydzieści groszy. Moi mocodawcy mnie zabiją jak nie będzie w Betlejem niezastąpionego mleka UHT z Łowicza.

 20. Wszyscy są mądrzy w gębie ale jak przyjdzie co do czego to nikt tyłka nie ruszy i nie pójdzie protestować ,tylko siedzi każdy w domku cicho i nie weźmie wideł i nie pójdzie pod mleczarnie walczyć o cene mleka i honor, który nam odbieraja Tylko z miesiąca na miesiąc podziwia cenę na fakturze i biada mówiąc ” co oni z Nami wyprawiają do kiedy tak nas będą oszukiwać” A jak już znajdzie się odważna osoba i chce w jakiś sposób ratować mienie mleczarni to momentalnie znajduje milion odważnych rolników żeby potępiać tego który się wychyla.Nie rozumiem Was ludzie.

 21. P. Wojciechowski to przeciwko czemu chce protestować? Teraz ! A gdzie był wcześniej? On rozpoczyna kampanie a trzeba się jakoś wypromować. Trybun – przed wyborami. Chłopi już raz poparli jego formacje. Mam nadzieję że po raz ostatni.

  • To teraz się dowiedzieliśmy że jest duża strata. Kiedy miał protestować? Jak straty nie było? Puknij się Adasiu. To teraz chcą przejmować łowicką spółdzielnię i na pewno zwalniać ludzi. Dobrze że ktoś cokolwiek robi. I to też się nie podoba? Każdy by się wymądrzał ale nikt nic więcej nie zrobił.

   • A skąd mieli wiedzieć jaka jest sytuacja w firmie ? Skoro byli ludzie niby swoi, zaufani, biorący pieniądze, za pilnowanie tego interesu.Taka była przynajmniej umowa.Teoretyczna. Można się też było dowiedzieć od tychże ludzi wielu budujących informacji: o zwiększonych inwestycjach, wzroście przychodów ale z powodu zwyżki cen na rynkach światowych, czy zwiększonych volumenów sprzedaży? nowych kanałach sprzedaży, rozwoju exportu, złotych medalach, przyszłości w jasnych barwach. Wszystko jest w internecie, przecież nikt nic nie zmyśla.
    To co się stało, co się popsuło, że jest niezadobrze ? Qrcze

   • Teraz się dowiedzieliśmy ? Taką stratę “normalnie” prosperująca firma generuje w rok? Złe zarządzanie poprzedniego prezesa i zarządu to sprawiło. To wcześniej delegaci i członkowie zarządu co robili. Jeździli z P. Prezesem po świecie i poklepywali go po plecach. To świadczy o ich braku kompetencji. To oni pozwolili na zniszczenie naszej spółdzielni. A teraz co – czołowi TRYBUNI. A może lepiej posypać głowę popiołem.
    To tyle co do sytuacji OSM.

   • P.S. Szymek, żeby zacząć myśleć nie muszę pukać się w głowę jak w stary telewizor. Ty tak robisz? Dalej- wymądrzasz to się ty również, a pochwal się co ty zrobiłeś. Nic. Ostatnio w czerwcu byłeś w sprawie P. Wałachowskiego? Było nas kilku. I co?

   • Do Adama. Myślisz że Prezes Mlekpolu z rolnikami nie jeździ? Czy Prezes Ryk czy Sierpca? Uważasz że jak ktoś jest rolnikiem to tylko oborę ma oglądać? U nas raz na trzy lata pojechali i wielkie halo?

   • Do Szymek – ja jestem chłopem, członkiem tej spółdzielni, doje krowy i sprzedaje to życiodajne mleko za grosze. A to że jeżdżą to mnie nie boli. Chodziło mi oto, że dali się w ten sposób kupić przez prezesa a nas zaprzedali. To mnie boli i o to to halo. A chłopi już nie chcą oglądać tylko obór i krów. Jeździmy już na wakacje i to nam się należy jak psu buda.

 22. Chłopie do wideł a nie do protestu .Gdzie były chłopy jak WNOCY Panią wybierali .???!!!.PYTM GDZIE BYLI przy widłach to niech tam zostanom .A teraz to już jest po sprawie.HEHE

  • masz racje gdzie chłopy były , ale nie wtedy kiedy panią prezes w nocy wybierali. tylko wtedy kiedy dąbrowski robił co chcial, zadłuzał i niszczyl dobytek wielu pokoleń

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.