Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu zaprasza w czwartek, 16 maja o godz. 10.00, na XV Sympozjum Naukowe pod hasłem „Bóg obecny i czczony w rodzinie”, które będzie przypominało o 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łowiczu.

Sympozjum jest adresowane do wszystkich tych, którzy pracują z rodziną i młodym pokoleniem, a więc nauczycieli, katechetów i duszpasterzy, ale też innych osób zainteresowanych.

Krótko po godz. 10.00 rozpocznie się blok trzech wykładów. O „Przygotowaniu do małżeństwa i życia w rodzinie” będzie mówił ks. dr Mirosław Nowosielski (UKSW), rezydent z parafii w Rybnie. „Trosce o młode małżeństwa” poświęci swój wykład ks dr. Przemysław Drąg, który jest Krajowym Duszpasterzem Rodzin.
Z kolei ks. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski (PWSZ) z diecezji płockiej, który pisze też bloga w internecie, poświeci swoje wystąpienie „Problemom duszpastersko-moralnym współczesnej rodziny”.

Na chwilę przed godz. 12.00 zaplanowano przerwę kawową, po zakończeniu której odbędzie się dyskusja panelowa, którą poprowadzi prof. nzw. dr hab. Teresa Janicka-Panek (WSBiNoZ), a jego uczestnikami będą prelegenci. 

Sympozjum zakończy ok. godz. 13.15 biskup ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej F. Dziuba.

5 komentarzy

  1. powinni obejrzec film Sekielskiego – cala prawda o zakłamanych klechach

  2. Ja będę miała pytanie do księdza Dziuby,ilu sukienkowych zwyrodnialców ukrywał.

  3. To jest wlasnie kk-kawalerzy beda doradzac nt zycia w rodzinie!

  4. Na wstepie powinni im puscic film Sekielskiego!!!

  5. A będzie coś o dekanonizacji JP II ?
    To przyjdę.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.