Dziś, 20 sierpnia, w godzinach nocnych doszło do poważnego pożaru w Domaradzynie. Z domu, w którym spały 4 osoby, zostały zgliszcza. Wszyscy uszli z niego z życiem dzięki pani Elżbiecie, która obudziła się tuż po północy i z krzykiem zaalarmowała męża i synów.

fot. ljs

 

Wyszli, tak jak stali – w piżamach. Próbowali gasić samemu, ale już się nie dało. Państwo Piłacikowie mówią, że mieli szczęście. Cieszą się też, że w domu nie było małego, półtorarocznego dziecka, które wyjechało wraz z matką na czas remontu. Najprawdopodobniej to właśnie prace remontowe przyczyniły się do pożaru. Ogień mógł pojawić się w wyniku nieprawidłowego wykonania izolacji komina.

Pożar 10 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Wstępnie straty oszacowano na 350 tys. zł. Na miejscu było pogotowie energetyczne oraz policja, a także sekretarz Urzędu Gminy Głowno, Jolanta Szkup. Pogorzelcom zaproponowano nocleg w OUK Bronisławów, z czego jednak nie skorzystali.

Jak poinformował nas dziś wójt gminy Głowno Marek Jóźwiak, od rana za pośrednictwem GOPS, uruchomiona została pomoc żywnościowa i finansowa, ogłoszono również zbiórkę m.in. odzieży, środków czystości i materiałów budowlanych. Osoby chcące pomóc proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Głownie tel. 42/719 26 46. 

Więcej o prawdopodobnych przyczynach pożaru, przebiegu akcji gaśniczej oraz pomocy, na jaką mogą liczyć pogorzelcy w najbliższym, gazetowym wydaniu WG.

15 komentarzy

 1. Najprawdopodobniej to właśnie prace remontowe przyczyniły się do pożaru. Ogień mógł pojawić się w wyniku nieprawidłowego wykonania izolacji komina – Dziękuję.

  Pożar 10 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej – nie rozumiem tego zdania.

  Wstępnie straty oszacowano na 350 tys. zł – szkoda, że nie 3.5 mln zł.

 2. bardzo dobrze napisane brawo ula

 3. Takie jadowite żmije jak AZOR powinny ponosić karę za takie słowa.
  Pamiętaj Azor, karma wraca.
  Nikt nigdy nie wie co go w życiu czeka, więc hamuj sie trochę…

 4. Szanowna redakcjo Wieści dlaczego nie reagujesz na takie chamskie komentarze jakie wypisuje tu niejaki AZOR ?! Przecież to mowa nienawiści, tak ostatnio potępiana w mediach

 5. Brawo Wolontariusz……. Podejrzewam za azor nie miał obowiązkowego szczepienia na wscieklizne……

 6. MASZ W SOBIE JADU WIĘCEJ NIŻ ŻMIJA CIEKAWE CZY JAK BYŚ STRACIŁ DOM TO BY CI KTOŚ POMÓGŁ ŁATWIEJ CWANIAKOWAĆ PODPISUJĄC SIE KSYWĄ AZOR TO OBRAZA DLA PSÓW SPRAWIEDLIWOŚCI SIE DOCZEKASZ JAK BĘDZIESZ TAK Z LUDZI SIE NABIJAŁ I TA SPRAWIEDLIWOŚĆ WRÓCI DO CIEBIE Z PODWUJNĄ SIŁĄ!!!!!!!!

 7. Brawo azor twoje wypowiedzi są idealnym odzwierciedleniem Twojego wysokiego IQ. Zastanawiam się czy ten pseudonim AZOR to też chyba nie za bardzo dobrany bo pies jest bardziej mądrzejszy i bardziej litosciwy na krzywdę innych niż Ty….Nie życzę Ci takiej tragedii bo mi również dom się spalił ale mam nadzieję że kiedyś spotka Cię coś co będzie dla Ciebie tragedią i nikt Ci nie pomoże……….

 8. Azor do budy.Dla poszkodowanych wyrazy współczucia.

 9. Tylko współczuć tym ludziom. Moją babcię wynosili w prześcieradle bo leżała chora na łóżku i jak zaczęło się palić to nie mogła się podnieść. Dziadek był na polu a sąsiedzi zauważyli dym i uratowali babcię.

 10. Slabe te zycie z takim dorobkiem..

  Ale nic sie nie martw naiwniakow ci ci pod dostatkiem zrobisz dwie zbiorki w necie z zaplakanym kaziem i zamiast szalasu postawia ci palacyk z dzakuzii.

 11. Azor głupi komentarz

 12. Szopa czy chałupa – to był ich dom!!!! Co by to nie było- to dorobek życia- mniejszy czy większy!!!! Nikomu nie życzy się takiej tragedii !!!! Wstrzymajcie się od bezsensownych komentarzy !

 13. 350 tys? Chyba jedno zero się pomyliło.. szope podpalili i chca zeby im ludzie chalupe budowali??

 14. ofiara mafii łowickiej

  Ludzka tragedia. Cos strasznego się stało. Trzymam kciuki.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.