Po latach starań i perturbacjach związanych m.in. z budową, w sobotę 19 października, uroczyście otwarta została świetlica w Dzierzgówku w gminie Nieborów.

Obiekt mieści się pomiędzy Orlikiem a kompleksem szkolnym, przed wieloma laty i tylko przez około rok pełnił funkcję sali katechetycznej, później niszczał. Ostatecznie, w 2015 roku, diecezja przekazała go gminie. W kolejnym roku powstały plany budowy i ruszyła budowa. Trwała wyjątkowo długo.

10 września tego roku, czyli po upływie 1.621 dni Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał zgodę na użytkowanie obiektu.

Powstał budynek o wymiarach 20 x 11 m, ogrzewany jest gazem, dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Usytuowany jest na działce o wymiarach 46 x 46 metrów z altaną i placem zabaw. Dwie klimatyzowane sale o powierzchniach 48 i 33 m2 mogą pomieścić 80 osób. Jest też poddasze użytkowe o pow. 180 m2.

Ponadto 7 października w Dzierzgówku powstało Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy. Zostało już zarejestrowane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Podczas uroczystości klucze do budynku zostały przekazane przewodniczącej KGWiG w Dzierzgówku Monice Ptasińskiej.

Więcej w najbliższym NŁ.

4 komentarze

 1. ofiara mafii łowickiej

  Cytuje: ” Gdzie jest “pan” bejda ?
  19 października 2019 at 19:06 · Reply
  Uuu Uuu bejdy nie było. Ale ten z kropidłem parę złoty przytulił ale w niebiosach nic załatwi. Tam nie o kasę chodzi.” – ale budynek wraz z placem diecezja przekazała gminie i tym umożliwiła budowę, ale autor tego komentarza “dyskretnie” ten fakt pominął. W niebiosach już nic nie umknie uwadze.

 2. Życzę owocnej współpracy

 3. Gdzie jest "pan" bejda ?

  Uuu Uuu bejdy nie było. Ale ten z kropidłem parę złoty przytulił ale w niebiosach nic załatwi. Tam nie o kasę chodzi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.