Wśród setek gwiazd, planet oraz znaków zodiaku odbył się w sobotę 14 stycznia bal klas trzecich Gimnazjum nr 2 w Łowiczu. Szkoła znana jest nie tylko z tradycji organizowania balów, ale też z ich oprawy, co roku zaskakuje tematem, jak i ogromem pracy włożonym w jej wykonanie.

Bal w Gimnazjum nr 2 w Łowiczu. fot.tb
Bal w Gimnazjum nr 2 w Łowiczu. fot.tb

Scenografia tegorocznego, 15. już balu powstała według pomysłu nauczyciela plastyki oraz muzyki Wojciecha Kutkowskiego. Burmistrz Krzysztof Kaliński nawiązał do niej w swoim wystąpieniu, w którym życzył im powodzenia w dalszej nauce i życiu, nawiązując do filmu Gwiezdne Wojny – I niech moc będzie z Wami.

Bal gimnazjalistów, podobnie jak bale maturzystów, rozpoczął się od poloneza, do którego przygotowywały uczniów dwie nauczycielki Katarzyna Polak i Aneta Walkiewicz. Na parkiecie stanęli niemal wszyscy spośród 130 uczniów, którzy są w pięciu ostatnich klasach. Tradycyjnie uczniowie dziękowali nauczycielom za ich pracę, wręczając im przy tej okazji kwiaty.

Dyrektor placówki Mirosława Walczak w swoim przemówieniu, skierowanym do uczniów, posłużyła się cytatem Zbigniewa Cybulskiego „trzeba umieć wdychać czas” i powiedziała – korzystajcie z czasu, także z tego czasu tutaj, bo on się nie powtórzy, korzystajcie ze wszystkich szans, jakie da wam życie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.