Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło dziś rano 26 listopada wyniki kolejnego naboru do programu „Strzelnica w powiecie”, który został rozstrzygnięty kilka dni temu. Pieniądze trafią do 10 samorządów, w tym do gminy Bolimów, która otrzyma 2 mln zł na budowę strzelnicy.

Uczniowie klasy wojskowej ZSP w Bolimowie w czasie ćwiczeń na strzelnicy. fot. ZSP Bolimów

Zastępca wójta Patryk Kołosowski powiedział nam, że MON pokryje znaczną większą część finansowania zadania, zgodnie z projektem gmina ma wyłożyć na nie 500 tys. zł. Strzelnica powstanie od podstaw, na zachód od Bolimowa. Będzie zajmować, wraz z całą infrastrukturą, powierzchnię około 2 ha. W jej skład wejdzie m.in. wysoki na kilkanaście metrów nasyp ziemny i stanowiska strzeleckie. Z obiektu korzystać będą m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, organizacje i szkoły o profilu militarnym. Strzelnica ma być gotowa już pod koniec przyszłego roku.

Więcej o tym w czwartkowym numerze Nowego Łowiczanina.

31 komentarzy

 1. O tym wszystkim niech decyduje mieszkańcy naszej”ziemi”.Ci którzy uciekli bliżej pałacu kultury,bo lepsze warunki i stawki niech nie zabierają głosu.Mieszac i pisać na forach to łatwo.

 2. Kiedy czyta się niektóre wywody to aż głowa boli, bo niby chodzi o rozwój gminy, ale nikt nie mówi co tu ma się rozwinąć i tylko krytyka. Jak ma powstać jakiś nowy projekt, to od razu źle, nie konsultowany z jaśnie państwem, za głośno i be, a i jeszcze za pieniądze podatnika . A niby za czyje pieniądze jest realizowane wszystko w Polsce??? – za podatnika!!!! I jeszcze jedno, – jak ma się pojawić jakiś inwestor w Bolimowie, kiedy czyta te głupoty i ten “opór” ze strony niektórych mieszkańców, no jak????

 3. Jak na nas napadna to tacy z bolimowa uciekna nawet broni na oczy nie widzieli. A ci dopiero strzelać.

 4. Bayer fulla nam puszczą “majteczki w kropeczki ulalala” dla otarcia łez. Co to kogo obchodzi czy będziesz korzystał ze strzelnicy czy nie. Trzeba płacić za rozwój miasta

 5. Nie jestem żołnierzem wojsk terytorialnych nie należę do organizacji….? i nie uczęszczam do szkoły policyjnej ani również wojskowej…. nie strzelam i lubię ciszę.
  Jestem zwykła mieszkanka gminy płacę regularnie podatki (które są coraz wyższe!)
  Nasuwają się pytania
  Co ja zwykły podatnik będę mieć z tego że powstanie strzelnica? Hałas czy moze znów wzrost podatków?!
  Jaki zysk i rozwój strzelnica stanowi dla gminy?
  Gmina biedna skąd weźmie 500 tyś!? no jasne że z “naszych kieszeni”!?
  Co ze zjazdami?? kto pokryje koszty -gmina 😕 oczywiście
  Słyszałam o rozwoju gminy. To ma niby być
  ten rozwój 😊😂 tunel w ziemi połączony z hałasem. A dlaczego mi jako mieszkance gminy nie dano prawa wyboru czy chce taki obiekt w swojej miejscowości/gminie. Nie przypominam sobie aby ktoś pytał mnie o zdanie… Było jakieś głosowanie? Mam takie wrażenie że nasza władza nie miała pomysłu na Dobrą Inwestycji i podzialala w stylu byle co byle gdzie aby było za co😊😈

 6. Czytając komentarze anonimów trudno nie odnieść wrażenia, że za rozwój gminy ma odpowiadać jedna nie największa miejscowość i to na jej mieszkańcach jedynie ma spoczywać obowiązek poświęcenia się w imię wspólnego „dobra”.
  Tymczasem sprawa jest bardzo prosta nikt z rządzących gminą nie ma tak naprawdę pomysłu na jej rozwój i wyskakuje z pomysłami, które pasują jak pięść do oka.
  Kilka faktów:
  1. Jaki inwestor bez zwolnienia z podatku cokolwiek wybuduje – co to da gminie? Nic
  2. Sławne zjazdy nie dotkną mieszkańców Ziemiar tylko w Bolimowie ściany domów będą pękać od przejeżdżających tirów. Zysk dla gminy – wydatki na naprawę dróg bez wpływów i odszkodowania dla mieszkańców za utratę wartości nieruchomości.
  3 Kto zapłaci za budowę zjazdów – gmina kilkanaście może kilkadziesiąt milionów- wójt mówi o tym wprost.
  4. Jaki sposób wymyślili? Barter zjazd za grunty- korzyść dla gminy? Czyżby?
  5. Wody Polskie chętnie oddadzą nam zalew co zrobiła gmina w tym zakresie? – nic
  6. Najlepsze ze strzelnicą – gmina mogła mieć ją w znacznie większym stopniu sfinansowaną przez MON ale coś przegapiła kto za to zapłaci ? Podatnicy w tym mieszkańcy Ziemiar wszyscy po równo – nie ma tu znaczenia długość mieszkania co to za argument? Żaden ale tak miło usłyszeć daj nam swoją kasę ale nie mów na co my „starzy” mamy ją wydać.
  Do wszystkich „Anonimów” mieszkańcy Ziemiar są wybitni i jestem dumny, że jest mi dane być jednym z nich.
  Hejtujcie sobie dalej na zdrowie uważajcie na ciśnienie, żeby wam żyłka nie pękła bo wstyd będzie;)

  • Wreszcie jakaś konkretna odpowiedź – co na to nasi włodarze – ciekawe czy chociaż na jedno pytanie odpowiedzą bo oni tylko lubią czytać i lać wodę w odpowiedziach. Panie Patryku (rzeczniku) czekamy – ile litrów tym razem się rozleje 🙂

  • A samorząd marsjanie wybrali. Szkoda tej gminy. Piotrowy wpis pewnie wszystkie służby na baczność postawi.

 7. Prawdą jest, że strzelnica ma powstać na polach między lasami na drodze z Bolimowa do Nieborowa?

 8. Podziemna strzelnica i nie słychać nic!
  Po co ludzi denerwować. Przyda się taki obiekt.

 9. Będzie głośno o Bolimowie 😜

  Jak to będzie po zachodniej stronie Bolimowa to będzie to słychać w Nieborowie. O nieeeeee!

 10. Super

 11. Heniu z Folwarku

  Dlaczego o rozwoju Bolimowa, wciąż chcą decydować nieudacznicy rodem z postkomuny i poprzedniej epoki. Niczego nie chcą, wszystko im przeszkadza, marudzą. Hej Dinozaury, czas zrozumieć ,że już należy wyginąć. Idzie nowe dziadu… idzie nowe 🙂

 12. Zawsze w Bolimowie było tyle wojen o czym pisze historia, to nareszcie będziemy mieli gdzie poćwiczyć strzelanie.

 13. Współczuję mieszkańcom ten hałas niesie się na kilkanaście km. Będą dawać czadu non stop.

 14. ZaścianekZiemiar

  Jacy wy jesteście dziwni. Pralka hałasująca w domu wam nie przeszkadza tylko jakieś wózki, które byłyby zamknięte w wytlumionej hali. Nigdy Bolimów się nie rozwinie przeztakich baranówwwwww jak wy …. !!!

 15. Autobusiarz

  To prawda najwiekszy sprzeciw odnośnie zjazdu i inwestycji na gruntach przy autostradzie ma kilka osób z ziemiar.

  • Szczególnie tym, którzy się dopiero sprowadzili. Podobnie jak na Mogiłach działkowicze. Nie pozwolą się rozwijać gminie.

  • Problemem nie jest to że będzie zjazd ale to że urząd na etapie zmiany studium stwierdził że gmina nie potrzebuje obwodnicy Bolimowa i wykreślił te drogi z projektu. Następnie zaproponował, że zrobi zjazd zapominając, że ten ruch samochodów trzeba gdzieś rozładować. Dodatkowo przy zjeździe zróbmy przemysł, jakby samochodów z autostrady mało zjeżdżało. Wszyscy więc ci kierowcy będą zmuszeni przejechać przez Bolimów, bo innej drogi nie ma i nikt nie widzi potrzeby, żeby jakakolwiek była. Zamiast hejtować niech ktoś zaproponuje rozwiązanie tego problemu. Nie wystarczy sprzedać. Z konsekwencjami zmierzyć będziemy musieli się wszyscy niestety!!! Nie tylko Ziemiary.

  • I mają do tego pełne prawo. Po co robić zjazd jeśli z Wiskitek do Nieborowa jedzie sie 10min! Jaki jest sens ekonomiczny budowy zjazdów co 5km? Czy ktoś sie zastanowił nad tym? Może warto się przyjrzeć czy przypadkiem ktoś, kto forsuje budowę zjazdów nie jest włascicielem działek i nie robi tego tylko we własnym interesie.

 16. Większości ludziom w tej gminie to wszystko przeszkadza, a w szczególności mieszkańcom Ziemiar.

  • Większość mieszkańców ma wieczne problemy w tej gminie i wodzie wiecznie jakieś problemy, a mieszkańcy Ziemiar to w ogóle są wybitni w tej kwestii

   • Większość mieszkańców ma wieczne problemy w tej gminie i widzi wiecznie jakieś problemy, a mieszkańcy Ziemiar to w ogóle są wybitni w tej kwestii

  • Każdy ma prawo do własnej opinii i nie musi zgadzać się bezmyślnie na wszystkie durne propozycje władz. Terenami przy autostradzie, o których mowa, interesowali się różni inwestorzy (nie tylko magazyny). Może niech nam mieszkańcom pozwoli ktoś wreszcie decydować o tym w jakim kierunku powinno iść zagospodarowanie naszego sąsiedztwa. Hejtowanie mieszkańców Ziemiar za to, że blokują inwestycje Urzędu jest zwykłym działaniem politycznym i wielkim świństwem ze strony osób, które w ten sposób próbują przepchnąć “własnych” inwestorów jednocześnie podstępnie eliminując potencjalnych zainteresowanych. Niech może ktoś wreszcie oficjalnie się przyzna ilu i jakich było zainteresowanych a nie nam wmawiają że się nikt tu nie chce zlokalizować i TRZEBA BRAĆ CO DAJĄ.

 17. Kilka osób z ziemiar decyduje o przyszłości
  i rozwoju gminy???

 18. Mieszkaniec

  Już nie mogę się doczekać czwartkowego artykułu żeby dowiedzieć się więcej…Więc zadam pytanie???.A co z tej strzelnicy zyska gmina i mieszkańcy Bolimowa i solectwa sąsiadującego z owym obiektem .Oprócz hałasu bo zapewne nie będą ćwiczyć strzelania z procy.Inwestycji logistycznej nikt nie chce bo tiry beda dewastowac rynek a wozki widlowe halasowac spoleczenstwu Ziemiar.A jaki zachwyt. Inwestycja-strzał w dziesiątkę?Chyba w kolano…Takie moje zdanie

  • Najlepiej nic nie robić. Wózki i tiry miały przeszkadzać najbardziej mieszkańcom Ziemiar bo podobno kury przestana się nieść i krowy nie będą mleka dawać. Na uboczu Bolimowa nie ma ani krów ani kur. Są za to ziemie, z których nie ma pożytku i pewnie będzie dobry pożytek dla gminy.

  • Co zyskają mieszkańcy? Durne pytanie. Zyskają strzelnicę gdzi będą mogli trenowaćstrzelectwo 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.