Skutkiem podjęcia nowej uchwały ws. ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wyższe stawki będą w gminie Głowno obowiązywać od 1 marca, a nie od 1 stycznia, jak wcześniej planowano.

Podjętą 20 grudnia 2018 r. uchwałę wprowadzającą nowe stawki od 1 stycznia br. trzeba było upoważnić z powodu nieprawidłowego zapisu, wyznaczającego czas obowiązywania dokumentu przed jego faktycznym wejściem w życie.

W nowej uchwale, podjętej przez Radę Gminy Głowno na sesji 7 lutego, wskazano, iż wchodzi ona życie po upływie 14 dni od publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego z mocą obowiązującą od 1 marca br.

Dla mieszkańców gminy Głowno, którzy za odbiór odpadów rozliczają się z urzędem kwartalnie, oznacza to, że za styczeń i luty zapłacą jeszcze według starych stawek, czyli 8 zł od osoby na miesiąc przy selektywnej zbiórce odpadów i 14 zł/os/mc przy deklaracji zbiórki odpadów zmieszanych.
Za marzec (a później kolejne miesiące 2019 roku) będą już zobowiązani uiścić opłatę podwyższoną na mocy uchwały z 7 lutego, czyli wynoszącą 11 zł od osoby za miesiąc przy zbiórce selektywnej i 18 zł/os./mc przy zbiórce prowadzonej w sposób zmieszany.

8 komentarzy

 1. Radni dużo krzyczą nic nie robią

 2. Mieszkaniec

  No i ktoś dał ciała !. 2 miesiące mniejsze wpływy . Ciekawe jak z jakimi stawkami konstruowali budżet ? bo jak z podwyższonymi to ……. manko w gminnej kasie.
  Ps. Do Pani redaktor – Uchwałę chyba trzeba było unieważnić a nie upoważnić jak jest w tekście

 3. Mieszkaniec

  A w sąsiedniej gm.Domaniewice za sortowane śmieci podnieśli ponad 50%.Było 9,50 A od stycznia,, tylko” 15zł. Płacz i płać.

 4. Aby podwyżki, podwyżki przecież firma która zbiera odpady to je segreguje i sprzedaje za zajebiste pieniądze np. Butelki plastikowe czy torby foliowe ok 350 zł tona makulatury ok 270 zł tona aluminium 3.000 zl tona dlatego takie sortowanie powstają jak grzyby po deszczu ludzie zapłacą sortowania towar sprzeda i jest czysty zysk widocznie wszystkim to pasuje. A ty płacz i plać

 5. A kto ma się sprzeciwić w tej radzie ? Baleja czy Lisowski ? Płacz i płać

 6. Widzę, że Pani Mecenas w gminie nie lepsza niż poprzednia…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.